Gimnastyka artystyczna: Natalia Kozioł najlepszą zawodniczką MP

• Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 02.07.2018, 16:34

Podobnie jak przed rokiem, najlepszą zawodniczką Mistrzostw Polski w Gimnastyce Artystycznej okazała się Natalia Kozioł. „Artystka” z Gdyni triumfowała w wieloboju oraz w finałach z piłką i maczugami, ponadto w każdym starcie stała na podium.

Natalia Kozioł wyraźnie zwyciężyła w wieloboju, pokonując krajowe rywalki o blisko pięć punktów. Za układy z obręczą, piłką i maczugami otrzymała najwyższe oceny w stawce 12. zawodniczek, w ćwiczeniu ze wstążką nieznacznie ustąpiła Natalii Kulig, ale nie miało to wpływu na końcowe wyniki. Kozioł triumfowała z łączną notą 63.15, na drugim stopniu podium stanęła Małgorzata Romaniuk (58.35), a brązowy medal Mistrzostw Polski w Gdańsku zdobyła Natalia Kulig (56.70). Poza czołową trójką sklasyfikowano Wiktorię Mielec, Natalię Wiśniewską i Roksanę Zduniak.

W finałach z poszczególnymi przyborami Natalia Kozioł potwierdziła dobrą dyspozycję. Zawodniczka klubu SGA Gdynia stawała na podium w każdym starcie: wygrała zmagania z piłką i maczugami, z obręczą zdobyła srebro, a ze wstążką brąz. Mistrzynią Polski w układzie z obręczą została Małgorzata Romaniuk, a w rywalizacji ze wstążką najlepsza była Natalia Wiśniewska. Wiśniewska zameldowała się w pierwszej trójce także w finale z maczugami (srebro) i piłką (brąz). Trzy medale Mistrzostw Polski wywalczyła Wiktoria Mielec - srebro z piłką oraz brąz z obręczą i maczugami. Do brązowego krążka w wieloboju srebro w układzie ze wstążką dołożyła Natalia Kulig.