Indywidualne Mistrzostwa Polski w sportach gimnastycznych

• Data publikacji: 01.07.2018, 13:00

W Gdańsku zakończył się III Festiwal Sportów Gimnastycznych. Zobaczyć można było rywalizację kobiet oraz mężczyzn w skokach na trampolinie. Wystąpili zarówno seniorzy jak i juniorzy.

W skokach na trampolinie wśród kobiet w kategorii seniorek pierwsze miejsce zajął duet Magdalena Świtalska i Michalina Balcerzewska z wynikiem 125.200 pkt. Na drugim miejscu podium stanęły reprezentujące ZKS „Stal” Rzeszów – Natalia Kozak i Natalia Pietrucha z notą 120.870 pkt. Brązowy medal trafił do Julii Stróżyk i Joanny Pawłowskiej z KS AZS AWF Poznań, które uzyskały wynik 119.480 pkt.

Oliwia Wrócińska oraz Oliwia Marciniak to złote medalistki w kategorii juniorek. Reprezentujące MKS „Victoria” Jawor uzyskały łączny wynik 118.390 pkt. Na drugim miejscu uplasowały się Natalia Oszmałek i Gaja Trzaskowska z całkowitą notą 113.680 pkt. Podium zamknęły Anna Kitlińska oraz Natalia Gruszczyńska z KS AZS AWF Wrocław, uzyskując 111.630 pkt.

Wśród mężczyzn w kategorii seniorów, pierwsze miejsce zajął zespół Jakub Kubiak i Dominik Figlak, którzy zdobyli 128.650 pkt. Na drugim miejscu znaleźli się reprezentujący UKS „As” Zielona Góra – Jakub Rogoziński oraz Arkadiusz Pniewski. Uzyskali notę 124.320 pkt. Na ostatnim miejscu podium stanęli Bartosz Kołodziej i Łukasz Mikuła z wynikiem, który znacznie odbiegał od dwóch pierwszych zespołów, było to zaledwie 106.650 pkt.

W skokach na trampolinie wśród juniorów pierwsze miejsce zajęli Mateusz Głąbicki oraz Filip Fajkiel uzyskując 121.740 pkt. Drudzy na podium znaleźli się Bartłomiej Juckiewicz z Dariuszem Woźnym, którzy łącznie otrzymali 115.430 pkt. Trzecie miejsce na podium zajął zespół – Kornel Woźniak i Jonatan Detyna z wynikiem 86.880 pkt. Warto dodać, że kategorii juniorów wystąpiły tylko trzy zespoły.

Indywidualne Mistrzostwa Polski odbywały się w dniach 29 – 30 czerwca 2018r, podczas których rozdano łącznie 105 kompletów medali. W zawodach wzięło udział ok. 400 zawodniczek i zawodników z blisko 50 klubów. Festiwal Sportów Gimnastycznych był rywalizacją juniorów i seniorów w gimnastyce sportowej, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, gimnastyce artystycznej, akrobatyce, skokach na ścieżce oraz na trampolinie.