Chinki z brązowym medalem Ligi Narodów!

• Data publikacji: 01.07.2018, 11:13

Reprezentacja Chin zdobyła 3. miejsce w inauguracyjnej edycji Ligi Narodów! W meczu o brąz 3:0 pokonała Brazylię, która w ciągu ostatnich dwóch dni zagrała poniżej oczekiwań. Od 13:00 wielki finał, w którym zmierzą się USA i Turcja.

Patrząc na przekrój tegorocznej, pierwszej edycji Ligi Narodów (zastąpiła ona Ligę Światową - przyp. red.), to nie Chinki były faworytkami tego spotkania. Jednak w dzisiejszym meczu gospodynie pokazały kibicom w hali w Nanjing prawdziwą determinację i wolę walki. W pierwszym secie, mimo dużej ilości popełnianych błędów, nie dawały rywalkom wyjść na prowadzenie. Swoją dobrą grą zapewniły sobie przewagę, którą powiększały. Premierową odsłonę zwyciężyły do 18. Potem prezentowały się jeszcze lepiej. Na początku drugiej partii gra była bardzo wyrównana. Jednak im dalej w mecz, tym gorzej dla siatkarek z Ameryki Południowej. Przegrały one kilka ważnych akcji, jak się później okazało - kluczowych dla tego seta. Później próbowały to odrobić, jednak przy tak dobrze dysponowanych dzisiaj Chinkach było to bardzo trudne. Brazylijki próbowały walczyć, jednak w końcówce nie potrafiły nadgonić punktów straconych wcześniej, i przegrały kolejną odsłonę. Kibice w hali w Nanjing zaczęli się coraz lepiej bawić, co jeszcze pobudziło gospodynie tego meczu. Nadal popełniały dużo błędów, ale dobrze broniły. Dzięki temu mogły grać kontry, które pozwalały im na budowanie skromnej przewagi. Siatkarki z Brazylii nie zamierzały składać broni, jednak Chinki były dzisiaj nie do zatrzymania. Po dobrym meczu i wyrównanej walce to właśnie Azjatki mogły cieszyć się z brązowego medalu!

Brazylia - Chiny 3:0 (25:18, 25:22, 25:22)

Brazylia: Caixeta, Gabi, A. Da Silva, Francisko, C. Da silva, Ratzke, Souza (l), Correa, Jacqueline, Pavao, Montibeller, Carneiro,

Chiny: Zhu, Li, Hu, Gong, Yan, Ding, Lin (l), Yuan, Liu

Wielki finał Ligi Narodów już o 13:00!