Szermierka: znamy kadrę na mistrzostwa świata

• Dodał: Mateusz Górecki
  • Data publikacji: 29.06.2018, 17:34

Wszyscy medaliści tegorocznych Mistrzostw Europy znaleźli się w składzie reprezentacji Polski na szermiercze Mistrzostwa Świata w Wuxi (19-27.07). Do Chin pojedzie w sumie 27-osoba ekipa.

W reprezentacji nie zabrakło zawodników, którzy odnieśli sukcesy podczas czempionatu Starego Kontynentu w Nowym Sadzie. W Wuxi powalczą  m.in. florecistka Martyna Synoradzka i szablistka Marta Puda, brązowe medalistki ME. W niezmienionych składach wystartują wicemistrzynie Europy, szpadzistki oraz floreciści, którzy w Serbii stanęli na najniższym stopniu podium.

Podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata, które rozegrane zostały w Lipsku, biało-czerwoni wywalczyli dwa medale. Wicemistrzynią świata została Ewa Nelip, a później wraz z koleżankami sięgnęła po brąz w turnieju drużynowym.

Floret kobiet:
Julia Walczyk, Martyna Synoradzka, Hanna Łyczbińska, Martyna Jelińska, Marta Łyczbińska (rezerwowa)

Floret mężczyzn:
Andrzej Rządkowski, Michał Siess, Leszek Rajski, Krystian Gryglewski, Jakub Surwiłło (rezerwowy)

Szabla kobiet:
Marta Puda, Małgorzata Kozaczuk, Angelika Wątor, Aleksandra Shelton, Martyna Komisarczyk (start w turnieju drużynowym)