Judo - ME: Polki nie zachwyciły
Dawid Lis

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 19.11.2020, 17:25

Pierwszego dnia mistrzostw Europy w judo rozgrywanych w Pradze na tatami zaprezentowały się cztery Polki. Najlepiej poradziła sobie Julia Kowalczyk, która odpadła w repasażach i została sklasyfikowana na siódmej pozycji.

Mistrzostwa Europy w Pradze rozpoczęły się od rywalizacji w dwóch kategoriach męskich (-60 kg i -66 kg) i trzech kategoriach kobiecych (-48 kg, -52 kg i -57 kg). Nasi panowie dziś nie startowali, ale mieliśmy za to cztery panie: po dwie w kategoriach -52 kg i -57 kg. Najlepszy wynik z naszych reprezentantek osiągnęła Julia Kowalczyk (-57 kg). Brązowa medalistka mistrzostw świata w pierwszej rundzie miała wolny los, a w drugiej jej rywalką była Flaka Loxha z Kosowa. Polka wygrała przez wazari. Jak się okazało była to jedyna wygrana Kowalczyk. W trzeciej rundzie na jej drodze stanęła Portugalka Telma Monteiro, a w repasażach przeszkodą nie do przejścia okazała się Francuzka Sarah Leonie Cysique.

W tej samej kategorii startowała również Anna Kuczera, znana lepiej pod nazwiskiem Borowska. W pierwszej rundzie bez problemów, przez ippon pokonała Słowaczkę Viktorię Majorosową. Niestety, z turnieju naszą zawodniczkę w kolejnej walce wyrzuciła Węgierka Hedvig Karakas. Po jednej wygranej walce zaliczyły również nasze zawodniczki w kategorii do 52 kg. Karolina Pieńkowska przez wazari pokonała Rumunkę Alexandrę Pop. Potem na jej drodze stanęła Włoszka Odette Giuffrida (późniejsza triumfatorka zawodów). Aleksandra Kaleta zwyciężyła z Niemką Nathalie Rouviere, ale w drugim pojedynku nie dała rady Francuzce Astride Gneto.