Karate: pierwszy dzień bez kwalifikacji na YOG

• Dodał: Mateusz Górecki
  • Data publikacji: 29.06.2018, 16:59

Bez kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie Młodzieży w Buenos Aires zakończyli pierwszy dzień turnieju w Umagu polscy karatecy. Druga szansa już w sobotę.

Najbardziej liczyliśmy na Krzysztofa Szewczyka, który w ubiegłym roku wywalczył brązowy medal mistrzostw świata kadetów, a w tej samej kategorii wiekowej odniósł sukces podczas tegorocznych mistrzostw Europy, stając na najniższym stopniu podium.

W Umagu podopieczny Macieja Gawłowskiego startował w kategorii juniorów i w wyższej wadze (-68 kg). Polak w pierwszej rundzie miał „wolny los”, a w drugiej 1:2 przegrał z Hiszpanem Justenem Clopesem Joanem i odpadł z dalszej rywalizacji.

W kategorii +68 kg startował Kacper Vogt. Karateka z Pleszewa na inaugurację wygrał 2:0 z reprezentującym Botswanę Mohammedem Ali Hussainem, natomiast w drugiej rundzie uległ 1:3 Danielowi Pinterowi z Węgier. Wśród dziewcząt oglądaliśmy Martę Michalewicz (-59 kg). Polka już w pierwszej rundzie trafiła jednak na tegoroczną wicemistrzynię Azji, Irankę Mobinę Heydariozomcheloei i przegrała 0:3.

Jutro drugi dzień turnieju. Wszyscy zawodnicy, którym nie powiodło się w piątek, otrzymają ponowną szansę do zdobycia jednej z dwóch dostępnych kwalifikacji.