Badminton - SaarLorLux Open: Adamek i Szydłowski bez szans w ćwierćfinale

• Data publikacji: 30.10.2020, 20:20

Wiktoria Adamek i Przemysław Szydłowski przegrali w ćwierćfinale badmintonowego turnieju SaarLorLux Open (World Tour 100) z wysoko notowanymi Holendrami Seleną Piek i Robinem Tabelingiem.

Tak jak pisałem wczoraj ćwierćfinał turnieju w Saarbrucken to spore osiągnięcie Adamek i Szydłowskiego, największy chyba sukces w karierze. Na awans do półfinału, pokonanie renomowanych, rozstawionych z dwójką Holendrów zabrakło Polakom badmintonowych argumentów. Byli dziś od rywali słabsi, mimo bardzo ambitnej postawy i pełnego zaangażowania.

Już pierwszych kilka wymian pokazało, kto będzie dziś rządził na korcie. Holendrzy objęli prowadzenie 5:0 i dopiero wtedy Polacy zaczęli zdobywać punkty. Kolejna pięciopunktowa seria rywali miała miejsce od stanu 10:5 i to rozwiało wątpliwości co do triumfatora pierwszego seta. Ostatecznie Piek i Tabeling wygrali do 9. W drugim secie nasza para dość długo nie pozwalała rywalom na wyraźne odskoczenie, mieliśmy nawet remis po 8. To był najlepszy okres gry Szydłowskiego i Adamek w tym meczu. Potem jednak przyszedł kryzy, który pozwolił holenderskiemu duetowi na odskoczenie na 17:10. Takiej straty nie dało się już odrobić. Polacy pożegnali się z turniejem honorowo, przegrywając tę partię do 11.

Jutro półfinały SaarLorLux Open, w niedzielę finały, wtedy też znajdziecie na naszej stronie podsumowanie turnieju.