Tenis – ATP Wiedeń: nieudane tiebreaki Hurkacza

• Data publikacji: 29.10.2020, 19:00

W drugiej rundzie turnieju w Wiedniu Hubert Hurkacz rywalizował z notowanym jedenaście pozycji niżej w rankingu ATP Włochem Lorenzo Sonego. Niestety po dwóch wyrównanych setach to tenisista z południa Europy cieszył się z awansu do ćwierćfinału.

Lorenzo Sonego w drabince głównej turnieju w Wiedniu znalazł się jako "szczęśliwy przegrany", po tym jak jeden z zawodników się wycofał. W początkach pierwszego seta niżej notowany z zawodników spisywał się nieco lepiej. Przełamał na 3-2, a pewien czas później serwował na 6-4. Hubert Hurkacz zdołał jednak odrobić te straty i doprowadził do tiebreaka. Polak miał nawet piłkę setową na 7-5, lecz jej nie wykorzystał. Nie powidło mu się również kiedy miał okazję zakończyć takim wynikiem tiebreaka i ostatecznie to Sonego zwyciężył 8-6.

W drugiej partii obyło się bez przełamań, ale znacznie pewniejszy w swej grze był Włoch. Wrocławianin był bezradny przy jego podaniu. W pewnym momencie Sonego mógł się pochwalić serią 15 z rzędu wygranych piłek przy swoim serwisie. W decydującym tiebreaku ta skuteczność była kluczowa. Dzięki niej tenisista z Turynu wygrał 7-2 i to on zagra w ćwierćfinale z Novakiem Djokoviciem.

Lorenzo Sonego (ITA) [LL] – Hubert Hurkacz (POL) 7-6(6) 7-6(2)