Badminton: jedna wygrana i dwie porażki w pierwszym dniu

• Data publikacji: 27.10.2020, 20:53

W niemieckim Saarbrucken rozpoczął się dziś z udziałem Polaków baadmintonowym turniej cyklu World Tour 100 SaarLorLux Open. Z trzech polskich par, które zagrały we wtorek, wygrała jedna.

Zwycięsko z meczu pierwszej rundy wyszli Maciej Matusz i Wiktor Trecki. Pokonali oni bardzo pewnie Thomasa Fuchsa i Tima Spechta. W pierwszym secie niem się obejrzeliśmy było już 6:0 dla Polaków. Nasz para potem konsekwentnie budowała przewagę, kończąc partię efektownym 21:10. W drugim secie było więcej emocji i wyrównanej gry. Niemcy chwilami byli nawet na minimalnym prowadzeniu, ale ostatecznie Maciej i Wiktor od stanu 17 do 17 nie oddali już wymiany. W drugiej rundzie ich rywalami będą rozstawieni z czwórką Szkoci Alexander Dunn i Adam Hall.

Druga nasza para deblowa, Przemysław Szydłowski i Paweł Śmiłowski przegrała swój mecz. Ich rywalami byli Duńczycy Jeppe Bay i Lasse Moelhede. O ile jeszcze w pierwszym secie gra była wyrównana, nasza para nawet remisowała po 16, by ostatecznie przegrać do 17, to w drugiej partii dominowali już rywale. Szczególnie zły w wykonaniu Przemka i Pawła był początek seta, po którym przegrywali oni 2:7. Takiej straty z dobrze grającymi Duńczykami odrobić się nie dało.

Przegrały też Dominika Kwaśnik i Magdalena Świerczyńska. Polki stoczyły zacięty, trzysetowy bój z Irlandkami Kate Frost i Moyą Ryan. Pierwszy set nie zapowiadał ostatecznej przegranej. Nasze dziewczyny szczególnie w końcówce panowały niepodzielnie na korcie, od stanu 15:12 wygrywając sześć wymian z rzędu. W drugim  secie obraz gry się odwrócił. To rywalki kontrolowały wydarzenia, prowadząc od pierwszej do ostatniej wymiany. O wyniku trzeciej partii zadecydował fatalny okres gry polek, kiedy od stanu po 7 przegrały aż osiem lotek z rzędu. Ambitna pogoń dała tylko zmniejszenie różnicy, ale w drugiej rundzie zagrają Irlandki.

W środę na kortach zobaczymy jeszcze Wiktorię Dąbczyńską oraz trzy miksty - Pawła Śmiłowskiego z Magdaleną Świerczyńską, Przemysława Szydłowskiego z Wiktorią Adamek i Wiktora Treckiego z Dominiką Kwaśnik.