Tenis – ATP Wiedeń: Hurkacz w ll rundzie

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 27.10.2020, 16:14

Hubert Hurkacz pokonał 2:0 reprezentanta Węgier Attilę Balazsa w meczu l rundy turnieju w Wiedniu. Pierwszy set spotkania przebiegał pod dyktando Polaka, ale w kolejnej odsłonie mogliśmy oglądać bardzo wyrównaną walkę. W kolejnej rundzie wrocławianin zmierzy się ze zwycięzcą starcia pomiędzy Dusanem Lajoviciem a „Lucky looserem" z Włoch Lorenzo Sonego.

Mimo że faworytem starcia był notowany znacznie wyżej w światowym rankingu Polak, mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Węgier, który do turnieju przedzierał się w kwalifikacjach już raz pokonał Huberta. W kwietniu 2019 obaj tenisiści spotkali się w ojczyźnie Balazsa podczas imprezy ATP 250 w Budapeszcie, gdzie lepszy okazał się reprezentant gospodarzy 6:3, 6:4.

Pierwszy set od początku przebiegał pod dyktando Hurkacza. Bardzo dobrze funkcjonował pierwszy serwis Polaka, a jego ataki były przemyślane. Kwalifikant z Węgier nie potrafił odpowiedzieć na precyzyjne uderzenia wrocławianina i w efekcie bardzo szybko stracił własne podanie – 2:0. Hubert poszedł za ciosem i skoncentrowany utrzymał przewagę do końca, wygrywając 6:3.

W drugiej partii sytuacja wyglądała podobnie. Choć „Hubi" nie ustrzegł się błędów, był zdecydowanie skuteczniejszy od rywala. Dzięki temu seta rozpoczął od przełamania na 1:0. Balazs nie poddawał się jednak łatwo i po kilku wygranych wymianach zdołał wyrównać na 2:2. Sytuacja powtórzyła się niedługo potem i tablica wyników znów pokazała remis. – 4:4. Polak zdołał jednak zachować więcej zimnej krwi w końcówce meczu. Po zdecydowanych atakach serwisu Węgra „Hubi" przełamał po raz trzeci w tym secie i ostatecznie zakończył spotkanie własnym podaniem – 7:5.

Hubert Hurkacz - Attila Balazs 2:0 (6:3, 7:5)