Piłka nożna - el. ME kobiet: pewne zwycięstwo z Mołdawią

• Data publikacji: 27.10.2020, 15:41

Reprezentacja Polski kobiet w piłce nożnej w kolejnym meczu eliminacyjnym Mistrzostw Europy pewnie pokonała na wyjeździe Mołdawię 3:0. Bramki zdobywały Dudek, Achcińska i Kopińska.

Polki były faworytkami meczu w Kiszyniowie i ze swojej roli wywiązały się bez zarzutu. Podobnie jak w pierwszym meczy, wygranym przez naszą reprezentację jeszcze w ubiegłym roku 5:0 piłkarska wyższość Polek nie podlegała dyskusji. Podopieczne Miłosza Stępińskiego od pierwszych minut osiągnęły sporą przewagę, zamykając momentami rywalki w pobliżu własnego pola karnego. Przez długi czas brakowało jednak naszym piłkarkom wykończenia, trafienia w światło bramki. Dopiero w 16 minucie celnym strzałem popisała się Dudek. Strzelona bramka niewiele zmieniła obraz gry. Polki cały czas dominowały, choć grały nieco spokojniej, bez presji strzelenia pierwszej bramki. W 39 minucie w polu karnym sfaulowana została Zawistowska, a jedenastkę na bramkę zamieniła Achcińska. Do przerwy było 2:0 i nic nie wskazywało na to, by Polki mogły stracić tu punkty.

Druga połowa była podobna do pierwszej, tyle że gospodynie nieco bardziej odważnie zapuszczały się pod bramkę Szymańskiej. Jednak polska bramkarka musiała interweniować tylko raz. Za to jej vis a vis była mocno zapracowana. Munteanu skapitulowała jeszcze w 71 minucie po strzale wprowadzonej w przerwie Kopińska. Mołdawianki przed wyższą porażką uratowała nieskuteczność Polek i poprzeczka, która stanęła na drodze strzałowi Grzywińskiej w 88 minucie.

Polki awansowały na pozycję liderek w tabeli eliminacyjnej grupy D. Jednak to tylko chwilowe, bo Hiszpanki i Czeszki mają mniej rozegranych meczów. Naszą reprezentację czeka jeszcze wyjazdowy mecz z Hiszpankami.

Mołdawia - Polska 0:3 (0:2)

Bramki: Dudek 16', Achcińska 40' (karny), Kopińska 71'

Mołdawia: Munteanu - Cerescu, Prisacari, Petelca (82 Colnic), Caraman (57 Cojuhari), Sivolobova, Tabur, Chiper, Mitul, Colesnicenco, Topal (82 Railean)

Polska: Szymańska - Dudek, Wróblewska (46 Balcerzak), Mesjasz, Siwińska, Winczo (46 Kopińska), Grabowska (77 Grzywińska), Kozak (72 Filipczak), Zawistowska (77 Buszewska), Zdunek, Achcińska

Sędziowała: Projkovska (Macedonia)