Tenis - WTA w Ostrawie: bardzo słaby mecz Magdy Linette

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 19.10.2020, 17:44

Bardzo słaby mecz Magdy Linette w 1. rundzie turnieju WTA w Ostrawie. Poznanianka nie poradziła sobie z precyzyjnym i technicznym tenisem Sary Sorribes Tormo. Hiszpanka wygrała 6:1, 6:3 i awansowała do drugiej rundy.

Magda Linette jako jedyna polska singlista wystąpiła w turnieju głównym halowych zawodów J&T Bank Ostrava Open. W pierwszej rundzie zmierzyła się z Hiszpanką - Sarą Sorribes Tormo, czyli 73. zawodniczką rankingu WTA. Na papierze była faworytką - rywalka to bardzo defensywnie grająca tenisistka, raczej bez mocnego uderzenia, która w swojej karierze wygrała trzy turnieje rangi WTA, ale tylko w grze podwójnej. Polka pod koniec 2020 roku nie prezentuje jednak wybitnej formy i nawet taka rywalka mogła sprawić problemy, co pokazał już pierwszy set.

Mimo, że Linette od początku była zdecydowanie aktywniejszą tenisistką i uderzała dużo mocniej od rywalki, popełniała wiele niepotrzebnych błędów. W efekcie takiej sytuacji, w każdym z trzech pierwszych gemów wygrywała tylko po jednym punkcie i przegrywała 0:3. Światełko w tunelu pojawiło się, gdy poznanianka w czwartym gemie odrobiła stratę jednego przełamania, wygrywając gema serwisowego rywalki bez straty punktu. Niestety, Sorribes Tormo w kolejnej rozgrywce odwdzięczyła się tym samym, a potem już do końca seta miała inicjatywę i wygrała 6:1.

Początek drugiego seta dla Polki wyglądał trochę lepiej. Nie pozwoliła ona szybko odskoczyć rywalce, w efekcie czego w pierwszych trzech gemach nie było przełamań. Przy 2:1 dla Hiszpanki, znowu zaczęła ona grać lepiej, a Linette znowu się myliła. Przegrany własny serwis do 30 sprawił, że wynik 1:3 z przełamaniem tworzył już bardzo trudną sytuację, jak widać jednak, to było potrzebne naszej tenisistce, by się otrząsnąć. Od stanu 1:3 wreszcie wygrała ona dwa gemy z rzędu i wróciła na remis, co sprawiło, że obie panie grały tego seta "od nowa".  Niestety, to były ostatnie dobre podrygi Polki w tym meczu. W dwóch ostatnich gemach serwisowych rywalki wygrała ona tylko jedną piłkę, a w międzyczasie dała się przełamać, co skończyło się zwycięstwem Hiszpanki w drugim secie - 6:3.

Magda Linette w końcówce sezonu prezentuje bardzo słabą formę. Ostatni w miarę przyzwoity turniej poznanianka zagrała w US Open, gdzie odpadła w 3. rundzie, w kolejnych sześciu spotkaniach Polka wygrała ledwie dwa razy. Teraz dla niej pora skończyć sezon i przygotować się do kolejnego, by dobrze zaprezentować się w styczniu - m.in. w Australian Open.