Roland Garros: Iga Świątek mistrzynią wielkoszlemową! Historyczny sukces Polki

• Data publikacji: 10.10.2020, 16:35

Iga Świątek mistrzynią Roland Garros! Polka pokonała Sofię Kenin w dwóch setach. To pierwszy w historii Polski tytuł wielkoszlemowy w singlu! Została też najmłodszą mistrzynią paryskiego turnieju od 1992 roku.

Mecz z rozsrawioną z "6" Sofią Kenin – która w tym roku święciła już wielkoszlemowy tirumf w Australian Open – rozpoczął się rewelacyjnie dla Igi Świątek. Po kilku minutach Polka prowadziła już 3-0. Amerykanka jednak szybko zdołała podnieść poziom swojej gry i doprowadzić do wyrównania. W bardzo zaciętej końcówce seta Polka znów zdobyła ponownie przewagę i miała piłkę setową na 6-3. Nie wykorzystała jej, ale po chwili wypracowała sobie okazję przy podaniu rywalki i tym razem udało jej się zakończyć seta wynikiem 6-4.

Druga partia zaczęła się od przełamania na korzyść Kenin, jednak nie wybiło to Polki z równowagi. Szybko odrobiła straty, a Amerykance zaczął doskwierać ból w lewej nodze. Naszej reprezentantki nie wybiła też z rytmu przerwa medyczna dla rywalki. Gem otwarcia był jedynym, który Świątek przegrała w tej części meczu. Tym samym została pierwszą w historii Polski mistrzynią wielkoszlemową w singlu!

Iga Świątek (Polska) – Sofia Kenin (Stany Zjednoczone) [6] 6-4 6-1