Roland Garros: finał debla nie dla Świątek

• Data publikacji: 09.10.2020, 17:05

Iga Świątek straciła szanse na dublet w Paryżu. W półfinale turnieju debla ona i Nicole Melichar uległy Alexie Guarachi i Desirae Krawczyk w trzech setach. W pierwszej partii para Polka i Amerykanka nie wykorzystały trzech piłek setowych.

Początek spotkania był bardzo udany w wykonaniu Igi Świątek i Nicole Melichar. Od stanu 1-2 wygrały cztery gemy z rzędu i były o krok od wygrania otwierającej partii. Niestety nie wykorzystały trzech piłek setowych, a zmarnowane okazje zemściły się w tiebreaku. W nim 7-5 wygrały Guarachi i Krawczyk.

Podobnych błędów udało się Polce i Amerykance nie popełnić w drugim secie. Tym razem przegrały tylko jednego gema i wykorzystały już drugiego setbola. W decydującej części spotkania obydwie pary miały problemy z utrzymaniem własnego podania. Niestety ostatecznie to duet chilijsko-amerykański wyszedł z niej zwycięsko i zagra w finale przeciwko Węgierce Timei Babos i Francuzce Kristinie Mladenovic.

Alexa Guarachi/Desirae Krawczyk (CHI/USA) – Nicole Melichar/Iga Świątek (USA/POL) 7-6 1-6 6-4