WTA Eastbourne: Radwańska w półfinale!

• Data publikacji: 28.06.2018, 13:50

Agnieszka Radwańska niespodziewanie pokonała Łotyszkę Jelenę Ostapenko w ćwierćfinale turnieju WTA w Eastbourne! Czyżby nasza reprezentantka wracała do formy akurat na Wimbledon? Londyński turniej wielkoszlemowy zaczyna się już w poniedziałek.

Spotkanie lepiej rozpoczęła faworyzowana Łotyszka, która już w trzecim gemie przełamała Polkę. Swojej przewagi nie zdołała jednak utrzymać, a rozgrzana już Radwańska zaczęła kontrolować wydarzenia na korcie. Krakowianka wygrała 5 gemów z rzędu i tym samym w pół godziny wyszła na prowadzenie 1-0 w setach.

Druga partia była bardziej wyrównana, a obydwie zawodniczki miały problem z utrzymaniem własnego podania. Ostapenko była już bardzo bliska wyrównania stanu meczu, kiedy przełamała na 5-4, jednak po raz trzeci w tym secie słabo zaprezentowała się przy swoim serwisie. Również w kolejnym gemie serwisowym Ostapenko nie radziła sobie, co poskutkowało piłką meczową dla Radwańskiej. Nasza reprezentantka wykorzystała okazję i po raz pierwszy od dłuższego czasu zobaczymy ją w półfinale turnieju WTA. Polka wraca do formy?

Agnieszka Radwańska (POL) – Jelena Ostapenko (LTV) 6-2 7-5