Kajakarstwo górskie - MEJiM: srebrna sobota na Kolnej

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 03.10.2020, 18:21

Klaudia Zwolińska i Kacper Sztuba sięgnęli po srebrne medale w damskim K1 oraz męskim C1 na Mistrzostwach Europy Juniorów i Młodzieżowców, które od czwartku trwają na torze przy ulicy Kolnej. Oba krążki zostały zdobyte przez Polaków w kategorii do lat 23.

Po wczorajszych medalach w drużynówkach, dziś przyszła kolej na pierwsze rozstrzygnięcia indywidualne. Dzień rozpoczęły półfinały, w których błysnęło kilku naszych reprezentantów. Swój wyścig wygrała Klaudia Zwolińska (K1 kobiet), a drugie i trzecie miejsce w swoim półfinale zdobyli Przemysław Nowak oraz Kacper Sztuba.

Z niemałymi apetytami czekaliśmy więc na finałowe rozstrzygnięcia. Tak pokaźnych wyników jak przed południem nie udało się ostatecznie osiągnąć, ale dwa srebra Klaudii Zwolińskiej i Kacpra Sztuby i tak można uznać za niemały sukces. Polka stoczyła zacięty bój o złoto z Niemką Apel, a o jej porażce zdecydował błąd na bramce numer 9. Podobny los czekał Sztubę, który gdyby nie błąd w ostatnim sektorze, mógłby cieszyć się z pokonania wszystkich oponentów, łącznie z pierwszym ostatecznie Vojtechem Hegerem.

Inna historia wiąże się z Przemysławem Nowakiem. Zawodnik, który również mógł włączyć się do walki o podium, minął w finale 14. bramkę i do jego rezultatu zostało doliczone 50 karnych sekund. Szkoda, bo w półfinałowym wyścigu pokazał, że stać go na wynik w ścisłej czołówce.

Bez medali dzisiejszą rywalizację zakończyli juniorzy. Szósty był Maciej Bartos, a dziesiąty Szymon Nowobilski. Do finału nie dostała się za to żadna z naszych reprezentantek w juniorskiej rywalizacji kajakarek. Najwyżej sklasyfikowana - na 13. pozycji - została Dominika Brzeska.