Roland Garros: Świątek udanie, Kubot i Hurkacz – nie

• Data publikacji: 01.10.2020, 22:25

Środa była udana dla naszych reprezentantów w turniejach gry podwójnej na Roland Garros, jednak czwartek już nie. Tylko Iga Świątek cieszyła się dziś ze zwycięstwa. Z rywalizacją pożegnali się natomiast Łukasz Kubot i Hubert Hurkacz.

Iga Świątek i Amerykanka Nicole Melichar rozgrywały dopiero w czwartek swój mecz pierwszej rundy turnieju debla. Ich rywalkami były Szwajcarka Xenia Knoll i Czarnogórka Danka Kovinić. Polsko-amerykański duet spisał się znakomicie, tracąc w tym spotkaniu zaledwie cztery gemy. Melichar i Świątek przeważały nad rywalkami w każdym aspekcie gry i dzięki temu zagrają w drugiej rundzie. Warto wspomnieć, że pochodząca z Czech Amerykanka to finalistka tegorocznego US Open. W Nowym Jorku występowała u boku Chinki Xu Yifan. Na dodatek teraz rywalkami Świątek i Melichar będą... Zwyciężczynie z Flushing Meadows – Niemka Laura Siegemund i Rosjanka Wera Zwonariowa.

Nicole Melichar/Iga Świątek (USA/POL) – Xenia Knoll/Danka Kovinić (SUI/MNE) 6-1 6-3

Tym razem nie powiodło się Łukaszowi Kubotowi i Marcelo Melo. Polsko-brazylijski duet ponownie spisał się poniżej oczekiwań. W trzech setach ulegli Amerykanom Nicholasowi Monroe i Tommy'emu Paulowi. Początek meczu był obiecujący, ponieważ z przewagą przełamania prowadzili Kubot i Melo. Niestety rywale zdołali odwrócić losy seta i wygrać go 7-5. Wydawało się, że Polak i Brazylijczyk opanowali sytuację w drugiej partii, ponieważ wygrali ją aż 6-2. Niestety w trzeciej 6-3 triumfowali Monroe i Paul.

Nicholas Monroe/Tommy Paul (USA) – Łukasz Kubot/Marcelo Melo (POL/BRA) [4] 7-5 2-6 6-3

Tym razem niespodzianki nie zdołali już sprawić Hubert Hurkacz i Dan Evans. Polak i Brytyjczyk łatwo przegrali z Hiszpanem Marciem Granollersem i Argentyńczykiem Horacio Zeballosem. Rozstawieni z dwójką debliści oddali specjalizującym się w singlu zawodnikom tylko cztery gemy – po dwa w obydwu setach.

Marc Granollers/Horacio Zeballos (ESP/ARG) [2] – Dan Evans/Hubert Hurkacz (GBR/POL) 6-2 6-2