Roland Garros: komplet zwycięstw Polaków w deblu!
Wikimedia Commons

• Data publikacji: 30.09.2020, 23:20

Łukasz Kubot i Marcelo Melo udanie rozpoczęli turniej w Paryżu i można mieć nadzieję, że wreszcie zanotują pierwszy dobry występ po spowodowanej pandemią przerwie. Pocieszenie po niepowodzeniu w singlu znaleźli natomiast Magda Linette i Hubert Hurkacz.

Magda Linette i Ukrainka Kateryna Kozłowa były faworytkami swojego meczu w pierwszej rundzie turnieju deblowego nak kortach Rolanda Garrosa. Pokonały one grające dzięki "dziekiej karcie" Francuzki Amandine Hesse i Harmony Tan. Pierwszy set był absolutnym popisem Polki i Ukrainki. Wygrały go bez straty gema. W drugim reprezentantki gospodarzy postawiły znacznie większy opór, doprowadzając do tiebreaka. W nim jednak 7-2 zwyciężyły Linette i Kozłowa.

Kateryna Kozłowa/Magda Linette (UKR/POL) – Amandine Hesse/Harmony Tan (FRA) [WC] 6-0 7-6(2)

Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo nie znajdowali się w ostatnich tygodniach w optymalnej formie. Paryski turniej rozpoczęli jednak bardzo pewnie. Podobnie jak w przypadku Kozłowej i Linette ich rywalami w tej fazie zmagań byli grający dzięki dzikiej karcie Francuzi. Arthur Cazaux i Harold Mayot nie stanowili jednak problemu dla rozstawionej z "4" pary. Kubot i Melo przegrali tylko po dwa gemy w obydwu setach.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (POL/BRA) [4] – Arthur Cazaux/Harold Mayot (FRA) [WC] 6-2 6-2

Niespodziewanie zwycięstwo odnieśli także Hubert Hurkacz i Brytyjczyk Dan Evans. Po wyrównanym meczu wygrali z bardzo solidnymi w grze podwójnej Brazylijczykiem Marcelo Demolinerem i Holendrem Matwe Middelkoopem. W pierwszym secie Hurkacz i Evans odnieśli sukces w tiebreaku, wygrywając 7-2. W drugim Brazylijczyk i Holender pozwolili im jednak na wygranie tylko trzech gemów. Do niespodzianki i tak doszło, jako że w decydującej partii Polak i Brytyjczyk triumfowali 7-5. Teraz przed nimi jednak jeszcze trudniejsze zadanie. Rywalami będą rozstawieni z "2" Hiszpan Marcel Granollers i Argentyńczyk Horacio Zeballos.

Dan Evans/Hubert Hurkacz (GBR/POL)  – Marcelo Demoliner/Matwe Middelkoop (BRA/NED) 7-6(2) 3-6 7-5