Roland Garros: porażka Linette w pierwszej rundzie

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 28.09.2020, 23:51

Po trzysetowym boju trwającym ponad 2 godziny Magda Linette przegrała z Leylah Annie Fernandez 6:1 2:6 3:6. Był to już szósty występ poznanianki podczas Roland Garros i czwarty, który zakończył się na pierwszej rundzie.

Początek meczu był całkiem wyrównany, a obie tenisistki próbowały dostosować się do warunków panujących na korcie. Już w 1. gemie Linette miała trzy okazje na przełamanie, lecz rywalka zdołała się obronić i utrzymała własne podanie. Jednak jak mawia stare powiedzenie, "co się odwlecze, to nie uciecze", i już w następnym gemie serwisowym Polka dopadła przeciwniczkę i przełamała jej serwis. Kanadyjka wyraźnie nie mogła odnaleźć się na korcie i popełniała mnóstwo błędów, a od stanu 1:1 zanotowała fatalną serię przegranych 5 gemów z rzędu, dzięki czemu to Linette cieszyła się ze zwycięstwa w pierwszym secie 6:1.

Wydawało się, że poznanianka będzie kontynuowała swój dobry i solidny tenis, lecz Fernandez odnalazła własny rytm gry i już w pierwszym gemie drugiej partii przełamała przeciwniczkę. 18-latka zaczęła grać bardziej swobodnie i bez presji, natomiast Linette nie mogła znaleźć odpowiedzi na coraz lepsze uderzenia rywalki, co doprowadziło do kolejnej utraty serwisu w 7. gemie. Ostatecznie Kanadyjka dopełniła dzieła i wygrała drugiego seta 6:2.

Wyraźnie zdeprymowana wydarzeniami w drugiej partii Polka źle weszła w decydującą odsłonę, przegrywając pierwsze 4. gemy z rzędu. 28-latka poderwała się jeszcze do walki i odrobiła przewagę jednego przełamania, dochodząc rywalkę na 2:4, a następnie przy stanie 2:5 obroniła dwie piłki meczowe, po czym zanotowała przełamanie. Niestety, to był ostatni zryw Linette w tym meczu, a Fernandez dopięła swego i wykorzystała trzeciego meczbola, wygrywając trzeciego seta 6:3, a cały mecz 2:1.

Mimo, iż zdawało się, że po gładko wygranej pierwszej partii Linette bez problemu zamknie spotkanie w dwóch setach, to w tym momencie mogły przyjść na myśl ostatnie mecze poznanianki, w których zdarzało się, że Polka zanotowywała przestój w grze i traciła wypracowaną przewagę. W kolejnej rundzie rywalką Leylah Annie Fernandez będzie Polona Hercog, która wyeliminowała Diane Parry 6:4 6:2.

Magda Linette [POL] – Leylah Annie Fernandez [CAN] 1:2 (6:1 2:6 3:6)