Roland Garros: Majchrzak poległ w starciu z faworytem

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 28.09.2020, 23:26

W inauguracyjnym spotkaniu podczas Roland Garros Kamil Majchrzak przegrał z Karenem Chaczanowem 6:7 (3) 3:6 3:6. Był to debiut Polaka w głównej drabince wielkoszlemowego turnieju rozgrywanego w stolicy Francji.

Początek meczu był dosyć wyrównany, a zawodnicy nawzajem badali swoje możliwości, równocześnie adaptując się do niecodziennych warunków, które występują w bieżącej edycji turnieju. Już w 3. gemie Rosjanin miał dwie szanse na przełamanie serwisu, lecz Majchrzak dzielnie wybronił się z tych opresji i utrzymał własne podanie. W dalszym przebiegu tej partii tenisiści zgodnie wygrywali swoje gemy serwisowe, co ostatecznie doprowadziło do tiebreaka. W nim lepszy okazał się zawodnik pochodzący z Moskwy, który zapisał na swoje konto pierwszego seta 7:6(3).

Kolejną partię lepiej rozpoczął Polak, który już w pierwszym gemie zanotował przełamanie i wyszedł na prowadzenie. To był zdecydowanie lepszy okres w grze Majchrzaka, który przejął inicjatywę na korcie i popełniał znacznie mniej błędów od rywala. Niestety, przy stanie 3:1, coś zacięło się w grze tenisisty urodzonego w Piotrkowie Trybunalskim, a Chaczanow skrzętnie to wykorzystał, który wygrał 5 gemów z rzędu i ostatecznie wygrał drugiego seta 6:3.

Trzecią odsłonę ponownie lepiej rozpoczął Kamil Majchrzak, który po utrzymaniu własnego serwisu zanotował brejka i wyszedł na dwugemowe prowadzenie. W następnym gemie Chaczanow zdobył jednak rebreaka, a stan seta wyrównał się. Niestety, tak samo jak w drugiej partii, Polak zanotował przestój w swojej grze, a rywal skorzystał z tej okazji, wygrywając od stanu 2:3 cztery kolejne gemy, wygrywając trzeciego seta 6:3, a cały mecz 3:0.

Kamil Majchrzak miewał momenty w meczu, kiedy nawiązywał równą walkę z faworytem, lecz ostatecznie rywal okazał się zbyt silny, aby myśleć o zwycięstwie. W kolejnej rundzie rywalem Karena Chaczanowa będzie Jiri Vesely, który w swoim pierwszym meczu wyeliminował Liama Broady'ego 6:2 5:7 6:3 6:2.

Kamil Majchrzak [POL] – Karen Chaczanow [RUS] [15] 0:3 (6:7(3) 3:6 3:6)