Kolarstwo szosowe - MŚ: Filippo Ganna najlepszy w czasówce

• Data publikacji: 25.09.2020, 16:35

Filippo Ganna został mistrzem świata w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas. Włoch pokonał Wouta van Aerta i Stefana Kuenga.

Drugą konkurencją na mistrzostwach świata w Imoli była jazda indywidualna na czas elity mężczyzn. W rywalizacji o miano najlepszego czasowca wzięła udział światowa czołówka. Na liście startowej znaleźli się dwaj Polacy - Maciej Bodnar i Kamil Gradek. Trasa była klasyczna dla rywalizacji na czas. Do pokonania było 31,7 kilometra.

Najlepszy okazał się Filippo Ganna. Reprezentant gospodarzy już na punkcie pomiaru na 15. kilometrze miał 20 sekund przewagi nad Rohanem Dennisem. Włoch utrzymywał niesamowite tempo także w drugiej części trasy i triumfował z czasem 35:54. Żeby zdobyć medal, trzeba było stracić mniej niż pół minuty do Ganny. Drugie miejsce zajął Wout van Aert ze stratą blisko 27 sekund, a podium uzupełnił Stefan Kueng ze stratą prawie 30 sekund. Rohan Dennis pojechał bardzo słabo w końcówce. Obrońca tytułu zakończył zawody na 5. miejscu.

Kamil Gradek stracił ponad 2 minuty i zajął 20. miejsce. Maciej Bodnar uplasował się 28. pozycji ze stratą dwóch minut i 37 sekund. Tym samym na mistrzostwach świata zakończyła się rywalizacja w jeździe na czas. W sobotę i niedzielę odbędzie się wyścigi ze startu wspólnego.