Tenis - ATP Hamburg: gładka porażka Kubota i Melo

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 24.09.2020, 17:42

Po jednostronnym spotkaniu Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrali z Johnem Peersem i Michaelem Venusem 1:6 2:6. W półfinale australijsko-nowozelandzka para zmierzy się z Jean-Julien Rojerem i Horią Tecau.

Premierową odsłonę lepiej rozpoczęli rywale Kubota i Melo, którzy po utrzymaniu podania zanotowali brejka i wyszli na prowadzenie 2:0. Polsko-brazylijska para zdołała odpowiedzieć natychmiastowym rebreakiem, lecz to było ich ostatnie słowo w tym secie. Peers i Venus całkowicie zdominowali Polaka i Brazylijczyka i wygrali 4 gemy z rzędu, wygrywając pierwszego seta 6:1.

Drugą partię znów lepiej rozpoczęli John Peers i Michael Venus, którzy już w pierwszym gemie mieli cztery szanse na przełamanie. Kubot i Melo wyszli zwycięsko w tym gemie, broniąc wszystkich breakpointów i wydawało się, że w końcu zdołają nawiązać walkę z świetnie dysponowanymi rywalami. Nadzieja okazała się jednak złudna, gdyż Peers i Venus znów przejęli kontrolę nad wydarzeniami na korcie i wygrali 5 gemów z rzędu. Ostatecznie australijsko-nowozelandzka para zwyciężyła w tej partii 6:2, wykorzystując drugą piłkę meczową.

W kolejnym spotkaniu przeciwnikami Johna Peersa i Michaela Venusa będą Jean-Julien Rojer i Horia Tecau. Holendersko-rumuńska para w ćwierćfinałowym pojedynku wyeliminowała 6:3 7:5 Nicolasa Mahut i Fabrice'a Martin.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo [POL/BRA] [3] – John Peers/Michael Venus 0:2 [AUS/NZL] (1:6 2:6)