Tenis – ATP Hamburg: Kubot i Melo w ćwierćfinale!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 23.09.2020, 19:09

Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP w Hamburgu. Po zaciętym spotkaniu pokonali reprezentantów gospodarzy Yannicka Hanfmanna oraz Matsa Morainga 2:1. Kolejnymi rywalami polsko-brazylijskiej pary będą Australijczyk John Peers oraz Nowozelandczyk Michael Venus.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Obie pary grały dynamicznie i nie bały się ryzykować. W efekcie w każdym gemie kibice oglądali wiele efektownych i długich wymian. Zarówno Kubot i Melo jak i Hanfmann z Moraingiem mieli problemy z wygraniem własnego podania. To jednak polsko-brazylijska para pierwsza uległa rywalom, którzy wykorzystali drugiego break-pointa na 2:1. „Polski duet" nie zamierzał się jednak poddawać i agresywnie atakował serwis przeciwników. To umożliwiło im szybkie odrobienie strat na 3:3. Więcej przełamań w secie już nie oglądaliśmy, więc partię rozstrzygnął tie-break. W nim bardzo długo przeważali Niemcy. Nie potrafili jednak postawić kropki nad „i". Zaczęli popełniać błędy i mieli trudności z pokonaniem Polaka i Brazylijczyka przy siatce. W efekcie stracili cztery punkty z rzędu od stanu 5:6 i ostatecznie przegrali 8:6.

Podrażnieni przegraną Niemcy włożyli całą siłę w drugą partię. Grali niemal bezbłędnie i nie dopuszczali polsko-brazylijskiej pary do głosu. Kubot i Melo mieli natomiast problemy z pierwszym serwisem i nie odbierali dobrze padania rywali. W efekcie bardzo szybko stracili dwa własne gemy serwisowe i przegrali seta 6:1 po niewykorzystaniu dwóch break-point’ów.

Dogrywka obfitowała w wiele mini-break'ów i przyniosła kibicom mnóstwo emocji. W polsko-brazylijskim duecie znów zafunkcjonował jednak dobry pierwszy serwis, który pomógł im w zdobyciu siedmiu punktów z rzędu, a tym samym w wygraniu całego spotkania 10:5.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo – Yannick Hanfmann/Mats Moraing 2:1 (7:6(8:6), 1:6, 10:5