Tenis - WTA Strasburg: pewne zwycięstwo Magdy Linette

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 21.09.2020, 13:14

35. rakieta świata - Magda Linette, pewnie awansowała do II rundy turnieju WTA w Strasburgu po zwycięstwie nad reprezentantką gospodarzy - Pauline Parmentier. Impreza, która jest jednym z etapów przygotowań do French Open rozpoczęła się w poniedziałek.

Po odpadnięciu w 3. rundzie wielkoszlemowego US Open i w 2. rundzie turnieju w Rzymie, tym razem Magda Linette wybrała do szlifowania formy turniej WTA w Strasburgu, gdzie najwyżej rozstawionymi tenisistkami są Elina Svitolina, Kiki Bertens i Aryna Sabalenka. W pierwszej rundzie turnieju, naszą reprezentantkę czekał jednak dużo łatwiejszy mecz - z Francuzką Pauline Parmentier, która swego czasu była nawet 40. rakietą świata, ale obecnie plasuje się tylko na 162. miejscu. To było bardzo widoczne w poniedziałkowy poranek, gdy Polka łatwo zwyciężyła 6:4, 6:3.

W pierwszych trzech gemach meczu, reprezentantka gospodarzy wygrała tylko cztery piłki i nie zapisała na swoim koncie nawet jednego gema. To pozwoliło Polce wyjść na pewne prowadzenie. Po tym obie panie wygrały gem przy własnym serwisie, ale szósta rozgrywka znowu nie wyszła Francuzce i doszło do drugiego przełamania. Końcówka partii znowu przypomniała Linette niedobre obrazki z Rzymu i meczu z Elise Mertens, gdy nie potrafiła domknąć seta. Od stanu 5:1, nasza reprezentantka przegrała dwa swoje serwisy i wydawało się, że z tej przewagi nie zostało już nic. Na szczęście, Linette odzyskała chłodną głowę i gemem wygranym do 0 przy serwisie rywalki, zakończyła partię stosunkiem 6:. Drugi set poszedł już trochę łatwiej. Biało-Czerwona znowu od początku przycisnęła i doprowadziła do wyniku 3:0. Jedno przełamanie wystarczyło do końca. Potem w spotkaniu żadna z zawodniczek nie miała już nawet szans na przełamanie i drugi set skończył się wynikiem 6:3.

Przed Polką znacznie trudniejsze zadanie już w drugiej rundzie, bo na jej drodze stanie Elina Svitolina, która po wycofaniu się z turnieju Karoliny Pliskovej (gra w poniedziałek finał w Rzymie), jest najwyżej rozstawioną tenisistką w zawodach.