Giro Rosa: drugie miejsce Katarzyny Niewiadomej!

• Data publikacji: 19.09.2020, 15:46

Zakończył się najważniejszy etapowy wyścig w kobiecym kolarstwie - Giro Rosa. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Katarzyna Niewiadoma. Triumfowała Anna van der Breggen.

Dzisiaj rozegrano ostatni, 8. etap Giro d'Italia Internazionale Femminile. Rywalizacja zakończyła się bardzo trudnym odcinkiem z pięcioma podjazdami. Wyścig zakończył się na Motta Montecorvino. Liderką wyścigu była Anna van der Breggen, a drugie miejsce zajmowała Katarzyna Niewiadoma, która walczyła o największy sukces w tym wyścigu.

W pierwszej ucieczce jechała Jelena Erić (Movistar Team), ale została szybko doścignięta. Potem na trasie tworzy się wiele odjazdów, aż w końcu na ponad trzy minuty odjechały Juliette Labous (Team Sunweb) i Niahm Fisher-Black (Equipe Paule Ka). Za czołową dwójkę jechała grupa pościgowa, która dogoniła czołówkę. Walka o zwycięstwo etapowe rozstrzygnęła się na ostatnim podjeździe. Wygrała Evita Muzic przed Fisher-Black i Labous.

Ciekawie zapowiadała się rywalizacja w klasyfikacji generalnej. Jednak ostatecznie najlepsza trójka pozostała bez zmian. Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) zakończyła swoje najlepsze Giro Rosa w karierze na świetnej, drugiej pozycji. Pozycję liderki obroniła Anna van der Breggen (Boels Dolmans Team) i wygrała z Polką o minutę i 14 sekund. Trzecia była Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo) ze stratą 2:20.