Tenis – ATP Rzym: Hurkacz pokonał ćwierćfinalistę US Open!

• Data publikacji: 17.09.2020, 19:25

Hubert Hurkacz awansował do trzeciej rundy turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Polak w trzech setach pokonał Andrieja Rublowa. Rosjanin był rozstawiony w stolicy Włoch z "9", a w ubiegłym tygodniu grał w ćwierćfinale US Open. W kolejnej rundzie nasz reprezentant zmierzy się z Argentyńczykiem Diego Schwartzmanem.

Spotkanie z wyżej notowanym Rosjaninem, który jednak nie spisuje się nadzwyczaj dobrze na ziemnych kortach, od początku układało się po myśli Huberta Hurkacza. Polak w czwartym gemie zdobył przewagę przełamania. Niestety zabrakło mu nieco zimnej krwi, gdy serwował po zwycięstwo w secie, dlatego do rozstrzygnięcia jego losów potrzebny był tiebreak. Po wyrównanej walce Polak wygrał 8-6, wykorzystując swoją drugą piłkę setową.

Drugą część spotkania pod swoje dyktando rozegrał jednak Andriej Rublow. Rosjanin szybko wyszedł na prowadzenie 3-0 i zdobytą przewagę pewnie utrzymał. Wygrał tę partię 6-3, choć miał nawet setbole na 6-2. Przy własnym podaniu tenisista z Wrocławia zdołał się jednak wybronić.

Decydujący set był już popisem Hurkacza. Polak rozegrał jedną z najlepszych partii w sezonie. Był bardzo pewny w swoich zagraniach i spokojnie kontrolował przebieg wydarzeń. Przegrał zaledwie dwa gemy. W trzech ze swoich czterech gemów serwisowych nie stracił nawet punktu. Dzięki temu to on zagra w trzeciej rundzie na Foro Italico.

Hubert Hurkacz (POL) – Andriej Rublow (RUS) [9] 7-6(6) 3-6 6-2