Tenis - WTA Rzym: koniec turnieju dla Linette

• Data publikacji: 16.09.2020, 13:20

Niestety, na drugiej rundzie zakończyła się przygoda Magdy Linette z rzymskim turniejem. Polka musiała uznać wyższość belgijskiej rywalki Elise Mertens, która zwyciężyła - 6:2, 6:4.

Niezbyt dobrze rozpoczął się ten mecz dla Magdy Linette, ponieważ rywalka dość szybko osiągnęła bezpieczną przewagę i objęła prowadzenie - 4:0. Polce udało się ugrać tylko dwa gemy, a Mertens mogła cieszyć się z wygranej partii - 6:2.

W drugim secie było już nieco lepiej i choć znów zaczęło się od wysokiego prowadzenia Belgijki, to Magda walczyła i była blisko remisu. Najbliżej była przy wyniku - 5:4 dla rywalki i swojej piłce na przewagę, ale wtedy Elise poprosiła o przerwę medyczną. Po kilku minutach wróciła jednak na kort i dokończyła dzieła, triumfując ostatecznie - 6:4, a w całym spotkaniu - 2:0.