Tenis - ATP Rzym: triumf Hurkacza po trzysetowym boju

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 14.09.2020, 18:58

Po ciężkim, trzysetowym boju trwającym 2 godziny i 26 minut, Hubert Hurkacz pokonał Daniela Evansa 6:3 3:6 7:5 i awansował do kolejnej rundy. Był to pierwszy triumf Polaka na kortach legendarnego obiektu Foro Italico.

Na początku meczu tenisiści utrzymywali wysoki poziom podania i pewnie wygrywali własne gemy serwisowe, choć w pierwszym gemie Hurkacz musiał bronić break pointa. Sytuacja zmieniła się w 4. gemie, gdy nastąpiła seria trzech przełamań z rzędu, a korzystniej wypadł "Hubi", który zanotował jednego brejka więcej i wyszedł na prowadzenie 4:2. Wrocławianin utrzymał przewagę do końca i wygrał pierwszego seta 6:3.

Rozpędzony Hurkacz kontynuował swoją dobrą grę i już w pierwszym gemie drugiej partii zanotował przełamanie. Evans szybko się jednak pozbierał i nie pozwolił rywalowi na potwierdzenie brejka, odłamując serwis Polaka, doprowadzając do wyrównania 1:1. Od tego momentu Brytyjczyk przejął inicjatywę na korcie i zaczął grać bardziej agresywnie, co doprowadziło do kolejnego przełamania, dzięki czemu tenisista pochodzący z Birmingham wyszedł na prowadzenie 4:2. 30-latek nie wypuścił przewagi z rąk i ostatecznie wygrał drugą partię 6:3.

Decydującą odsłonę tenisiści rozpoczęli od obustronnego przełamania własnego podania. W kolejnych gemach zawodnicy utrzymali swój serwis, a następnie sytuacja powtórzyła się i zarówno Hurkacz, jak i Evans zanotowali brejka. Od tego momentu gra wyrównała się i trudno było wskazać faworyta do końcowego zwycięstwa. W końcówce Brytyjczyk nie wytrzymał jednak presji i przy stanie 5:6 stracił swoje podanie, dzięki czemu Hurkacz mógł w końcu cieszyć się z triumfu.

W drugiej rundzie rywalem "Hubiego" będzie zwycięzca pojedynku między Facundo Bagnisem a rozstawionym z "9", Andriejem Rublowem. Mecz ten zostanie rozegrany jutro.

Hubert Hurkacz [POL] – Daniel Evans [GBR] 6:3 3:6 7:5