Tenis - WTA Rzym: pewny awans Linette do drugiej rundy

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 14.09.2020, 18:17

W inauguracyjnym spotkaniu podczas turnieju WTA w Rzymie Magda Linette pokonała Jelenę Ostapenko 6:4 6:3. Był to pierwszy mecz Polki w tym roku rozegrany na nawierzchni ziemnej.

Po dobrym występie w US Open, podczas którego pierwszy raz w karierze osiągnęła 3. rundę, następnym przystankiem Magdy Linette jest turniej rozgrywany na kortach słynnego obiektu Foro Italico w stolicy Włoch. Jej dzisiejsza rywalka, triumfatorka Roland Garros z 2017 roku, całkowicie odpuściła występy na amerykańskich kortach, przygotowując się do występów na mączce. Przed wznowieniem cyklu WTA Tour Łotyszka rozegrała dwa mecze pokazowe, w których przegrała z Anett Kontaveit oraz Kaią Kanepi.

Początek meczu był dosyć wyrównany, a tenisistki nawzajem badały własne umiejętności na korcie. Jednak już w 4. gemie poznanianka zanotowała słabszy okres przy swoim serwisie, co wykorzystała Ostapenko, przełamując Polkę. Od tego momentu Linette zaczęła grać bardziej dokładnie, a rywalka popełniała coraz więcej błędów, co przełożyło się na serię 4 wygranych gemów z rzędu. Ostatecznie 28-latka dokończyła dzieła i wygrała pierwszą partię 6:4.

Pokrzepiona zwycięstwem w premierowej odsłonie Magda Linette świetnie zaczęła kolejnego seta od przełamania rywalki. Ostapenko miała bardzo duże problemy z własnym serwisem, notując w całym meczu aż 15 podwójnych błędów i serwując na poziomie 39%. Polka w drugiej partii kontrolowała przebieg wydarzeń na korcie, nie pozwalając rywalce rozwinąć skrzydeł i ostatecznie wygrała tego seta 6:3 i całe spotkanie 2:0.

W kolejnej rundzie rywalką Magdy Linette będzie rozstawiona w tym turnieju z "11", Elise Mertens. Belgijka znajduje się obecnie w wybornej formie, ostatnio osiągając m.in. ćwierćfinał US Open.

Magda Linette [POL] – Jelena Ostapenko [LAT] 6:4 6:3