Giro Rosa: zwycięstwo Banks z ucieczki

• Data publikacji: 14.09.2020, 16:17

Elizabeth Banks wygrała z ucieczki 4. etap wyścigu Giro Rosa. Katarzyna Niewiadoma zajęła 5. miejsce. Liderką klasyfikacji generalnej pozostała Annemiek van Vleuten, a Niewiadoma awansowała na 2. miejsce.

Profil kolejnego etapu potwierdził, że kobiece Giro d'Italia jest bardzo trudnym wyścigiem. Na trasie 170-kilometrowej trasie z Asyżu do Tivoli znalazło się wiele podjazdów. Rywalizacja zakończyła się na stromej wspinaczce o długości 2 kilometrów i nachyleniu blisko 8%.

Na początku etapu ponownie aktywna była Małgorzata Jasińska (Cronos Casa Dorada Cycling Team). Polka próbowała dołączyć do uciekającej Ruth Winder (Trek-Segafredo), ale została dogoniona przez peleton. Niedługo później taki sam los spotkał Amerykankę. Podczas wjazdu na premię górską czujnie jechała Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing Team). Trzecia zawodniczka klasyfikacji generalnej na szczycie była druga za Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ Nouvelle Aquitanie Futuroscope).

Następnie na atak zdecydowały się Eugenia Bujak (Ale BTC Ljubljana) i Elizabeth Banks (Equipe Paule Ka). Czołowa dwójka wypracowała kilka minut przewagi, co oznaczało, że między sobą rozegra walkę o zwycięstwo. Na finałowym podjeździe Banks okazała się lepsza od byłej reprezentantki Polski. W peletonie toczył się drugi wyścig. Najlepsza okazała się Annemiek van Vleuten. Holenderka zajęła 3. miejsce i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji. Katarzyna Niewiadoma była 5. i nadrobiła 22 sekundy do Anny van der Breggen, którą wyprzedziła w klasyfikacji generalnej.