Tirreno-Adriatico: Rafał Majka na 3. miejscu

• Data publikacji: 14.09.2020, 16:10

Filippo Ganna wygrał ostatni etap Tirreno-Adriatico, którym była jazda indywidualna na czas. W całym wyścigu triumfował Simon Yates. Rafał Majka zajął 3. miejsce.

Ostatnim, ósmym etapem Tirreno-Adriatico była jazda indywidualna na czas. Płaska trasa dookoła San Benedetto del Trento liczyła 10 kilometrów. Liderem klasyfikacji generalnej był Simon Yates, który miał 16 sekund przewagi nad Rafałem Majką i 39 sekund nad Geraintem Thomasem.

Zdecydowanie najlepszy był Filippo Ganna. Włoch z INEOS Grenadiers uzyskał czas 10:42 i o 18 sekund wyprzedził Victora Campenaertsa (NTT Pro Cycling). Trzeci był Rohan Dennis (INEOS Grenadiers) ze stratą 26 sekund. Dwie sekundy więcej stracił kolejny reprezentant INEOS, Geraint Thomas. Brytyjczyk wysoko postawił poprzeczkę Simonowi Yatesowi. Lider wyścigu zdołał się obronić, zajmując 18. miejsce ze stratą 50 sekund. Kolarz Mitchelton-Scott wygrał wyścig z przewagą 17 sekund nad Thomasem.

Rafał Majka zajął dzisiaj 35. miejsce ze stratą minuty i 3 sekund. W klasyfikacji generalnej kolarz Bora-hansgrohe spadł na 3. pozycję za Thomasa, ale miejsce na podium napawa optymizmem przed Giro d'Italia. Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe) był dzisiaj 22. ze stratą 52 sekund. Paweł Poljański uplasował się na 69. miejscu ze stratą minuty i 27 sekund. W generalce Poljański był 50., a Bodnar 129.

Wczorajszego etapu z powodu złego samopoczucia nie ukończył Łukasz Wiśniowski. Okazało się, że kolarz CCC Team jest zakażony koronawirusem. Z wyścigu wycofany został Szymon Sajnok, który przebywał w jednym pokoju z Wiśniowskim.