Giro Rosa: drużynówka dla Trek-Segafredo

• Data publikacji: 11.09.2020, 16:20

Zespół Trek-Segafredo wygrał drużynową jazdę na czas, która rozpoczęła Giro Rosa. Pierwszą liderką została Elisa Longo Borghini.

Rozpoczął się najważniejszy kobiecy kolarski wyścig etapowy - Giro d'Italia Internazonale Femminile. Pierwszym etapem Giro Rosa tradycyjnie była jazda drużynowa na czas. Płaska trasa dookoła Grosseto liczyła blisko 17 kilometrów.

Najlepszy rezultat uzyskał Trek-Segafredo w składzie: Elisa Longo Borghini, Elizabeth Deignan, Tayler Wiles, Ruth Winder, Audrey Cordon-Ragot i Ellen van Dijk. Zawodniczki amerykańskiej grupy pokonały trasę w czasie 20:05. Jako pierwsza linię mety minęła Longo Borghini, która jest pierwszą liderką wyścigu. Drugie miejsce ze stratą trzech sekund zajął Boels Dolmans Team z Anną van der Breggen. Drużyna obrończyni tytułu Annemiek van Vleuten, Mitchelton-Scott była trzecia ze stratą pięciu sekund.

Ekipa Katarzyny Niewiadomej, Canyon SRAM Racing Team uplasowała się na 6. miejscu i straciła 16 sekund. Cronos Casa Dorada Cycling Team z Małgorzatą Jasińską był 18. ze stratą dwóch minut i 25 sekund. CCC-Liv Team zajął 7. pozycję z czasem 20:47.