Jakub Kaczmarek najlepszy w wyścigu Belgrade Banjaluka

• Data publikacji: 07.09.2020, 17:26

Sylwester Janiszewski (Voster ATS Team) wygrał ostatni, 4. etap wyścigu Belgrade Banjaluka. Klasyfikacja generalna padła łupem Jakuba Kaczmarka (Mazowsze Serce Polski).

Ostatniego dnia wyścigu na kolarzy czekał płaski etap z Derwenty do Banjaluki o długości 158,3 kilometra. Jakub Kaczmarek (Mazowsze Serce Polski) był liderem wyścigu.

Ściganie zakończyło się finiszem z grupy. Triumfował Sylwester Janiszewski. Kolarz Voster ATS Team wyprzedził Gleba Brussenskiego (Vino-Astana Motors) i Enrique'a Sanza (Equipo Kern Pharma). Bezpiecznie w 40-osobowej czołowej grupie, na 17. pozycji przyjechał Jakub Kaczmarek. Reprezentant Mazowsze Serce Polski obronił prowadzenie w klasyfikacji generalnej i został zwycięzcą wyścigu.

Kaczmarek wygrał drugi etap z metą na podjeździe i nie oddał pozycji lidera do samego końca. Trzeci odcinek po finiszu z peletonu padł łupem Enrique'a Sanza. W końcowej klasyfikacji Jakub Kaczmarek wyprzedził o 18 sekund Martiego Marqueza (Equipo Kern Pharma) i o 25 sekund Daniłła Prońskiego (Vino-Astana Motors). Tuż za podium uplasowali się dwaj inni kolarze grupy Mazowsze Serce Polski - Emanuel Piaskowy i Marek Rutkiewicz. Polski zespół triumfował także w klasyfikacji drużynowej.

- Jako drużyna kontrolowaliśmy sytuację na etapie. Ekipa jest bardzo mocna, wierzyłem w nich i jestem bardzo szczęśliwy z tego jak to się skończyło. To na pewno jeden z moich większych sukcesów w karierze - powiedział Jakub Kaczmarek dla zespołu Mazowsze Serce Polski. - Teraz przede mną Wyścig Solidarności i Olimpijczyków, a następnie Tour de Slovaquie, gdzie będziemy mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi ekipami na świecie - dodał.