El. ME U-21: męczarnie Greków z San Marino

• Data publikacji: 07.09.2020, 23:30

W niedzielny wieczór odbyło się jedno, zaś w poniedziałkowy dwa spotkania eliminacji do piłkarskich Mistrzostw Europy do lat 21. Grecy znów się nie popisali, ledwo wygrywając z ekipą San Marino.

San Marino 0:1 Grecja

24' Emmanouilidis

Po klęsce w meczu z Chorwacją, młodzi Grecy bardzo chcieli się zrehabilitować i okazja ku temu była naprawdę wyśmienita. Ich rywalem była najsłabsza w grupie 4-tej ekipa San Marino. Gospodarze postawili jednak bardzo trudne warunki i Grecy ledwo wymęczyli skromne zwycięstwo. Mimo ogromnej przewagi i ciągłego naporu na bramkę Mirco De Angelisa, jedyny gol padł w 24. minucie, po trafieniu Dimitriosa Emmanouilidisa. Dzięki tej wygranej, goście utrzymali przewagę nad goniącą Chorwacją i wciąż są w grze o awans.

Czechy 0:0 Chorwacja

W innym meczu grupy 4-tej, Chorwacja bezbramkowo zremisowała z Czechami. Liderujący w tabeli Czesi byli stroną dominującą, ale nie potrafili w żaden sposób przełamać obrony rywali. Mimo tego remisu, utrzymali przewagę nad drugą Grecją, a Chorwacja powiększyła swoją stratę do Hellady.

Azerbejdżan 1:2 Francja

90' Bayramov - 25' (k.) Edouard, 83' Gouiri

W spotkaniu grupy 2-ej, znów zwycięstwo wymęczyli Francuzi. Mimo ogromnej przewagi nad Azerami, wynik został otwarty dopiero z rzutu karnego, który wykorzystał Odsonne Edouard. Na kolejne emocje przyszło nam czekać do samej końcówki, gdy w 83. minucie, na - 2:0 podwyższył Amine Gouiri. Nerwowo zrobiło się w doliczonym czasie gry, gdy trafił Tural Bayramov, jednak na więcej gospodarzom już nie starczyło czasu.