Liga Narodów: Niemcy remisują w Szwajcarii

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 06.09.2020, 22:58

Po bardzo wyrównanym spotkaniu reprezentacja Niemiec zremisowała w wyjazdowym meczu ze Szwajcarami 1:1. Była to druga seria spotkań tegorocznej Ligi Narodów UEFA i drugi remis podopiecznych Joachima Loewa, którzy w ogólnej tabeli zajmują trzecie miejsce. Szwajcaria z jednym punktem na koncie plasuje się na ostatniej pozycji.

Sytuacja w 4. grupie ligi A ciekawa zrobiła się już na samym początku rywalizacji w rozgrywkach UEFA. W poprzedniej kolejce Niemcy długo dominowali w meczu z Hiszpanami, aby w samej końcówce doliczonego czasu gry stracić prowadzenie i ostatecznie podzielić się punktami z ekipą „La Roji". Szwajcarzy natomiast dość niespodziewanie przegrali z reprezentacją Ukrainy 2:1. Koniecznie chcieli więc udowodnić swoją wartość.

Początek spotkania był spokojny. Obie drużyny długo rozgrywały piłkę i przez wysoki pressing rywali trudno był im znaleźć dogodną sytuację do strzału. Niemcy byli zmuszeni grać długimi i wysokimi piłkami, a ich akcje najczęściej kończyły się przed polem karnym. Do pierwszej groźnej sytuacji doszła reprezentacja Szwajcarii. W 12. minucie znakomitym podaniem do Embolo popisał się Benito. Ten skierował piłkę do Seferovicia, który znalazł się sam na sam z bramkarzem. To jednak golkiper gości szybciej doszedł do futbolówki. Po tej sytuacji Niemcy ruszyli z szybką kontrą. Zaledwie dwie minuty później Ginter wygrał walkę o piłkę z defensorem Szwajcarów. Znalazł miejsce, by wycofać do Gundogana. Pomocnik strzelił mocno po ziemi, idealnie obok bliższego słupka. To wyraźnie dodało Niemcom wiatru w żagle. Podopieczni Joachima Loewa kontynuowali natarcie na „szesnastkę" rywali. W 32. minucie Werner znalazł w polu karnym Draxlera. Ten strzelił jednak prosto w Sommera. Do piłki dopadł Sane, ale znowu kapitalną interwencją popisał się bramkarz. Była to ostatnia obiecująca okazja na gola w pierwszej połowie. W efekcie piłkarze zeszli do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu Niemców.

W drugiej części spotkania mogliśmy oglądać znacznie bardziej dynamiczną grę. Na początku inicjatywę przejęli Niemcy, którzy usilnie szukali kolejnej bramki. W 52. minucie płasko do Draxlera podał Ginter. Niemiecki napastnik strzelał z „szesnastki", ale w ostatnim momencie do piłki doszedł Elvedi, który uratował drużynę przed stratą gola. Draxler wciąż szukał jednak swojego trafienia. Najpierw strzelił w kolegę, a później wpadł w pole karne, szukając rzutu karnego. Sędzia nie dał się jednak nabrać i nawet nie wyjął gwizdka. Zuchwalstwo Niemca zemściło się kilka minut później. W 58. minucie Szwajcarzy ruszyli z kontratakiem. W „szesnastkę" zapędził się Embolo. Przytomnie poszukał miejsce na podanie do wbiegającego Widmera. Ten uderzył ostro, po koźle i nie dał szans golkiperowi gości. Od tej pory to Helweci prezentowali się lepiej. Często dochodzili do akcji bramkowych i nie dopuszczali Niemców pod swoje pole karne. Na 20 minut przed końcem świetną dwójkową akcję przeprowadzili Zubera z Embolo. Ten drugi przekombinował jednak i zamiast strzelać spowolnił akcję zespołu. Chwilę później do swojej okazji doszedł Elvedi, który strzelał z 15. metrów, ale włożył w uderzenie zbyt wiele siły. Do ostatniej znakomitej sytuacji doszedł Vargas. Szwajcar pięknie strzelił piętą, ale futbolówka przeturlała się obok bramki. W efekcie mecz zakończył się jednobramkowym remisem.

Szwajcaria – Niemcy 1:1 ( 0:1)

Bramki: 57’ Widmer - 14' Gundogan

Szwajcaria: Sommer – Elvedi, Akanji, Rodriguez (64' Zuber)– Widmer, Benito - Stefen, Xhaka, Sow (81' Aebischer), Embolo (78' Vargas) - Sefarović

Niemcy: Leno – Ruediger, Suele (62' Tah) Ginter – Gosens (78' Can) Kroos, Gundogan, Kehrer – Werner, Sane (46' Brandt) - Draxler

Hiszpania 4:0 Ukraina

3' (k.), 29' Ramos, 32' Fati, 84' Torres

Dywizja B

Grupa 4

Walia 1:0 Bułgaria

90+4' Williams

Irlandia 0:1 Finlandia

64' Jensen

Grupa 3

Węgry 2:3 Rosja

62' Sallai, 70' Nikolics - 15' Miranchuk, 34' Ozdoev, 46' Fernandes

Serbia 0:0 Turcja

Dywizja C

Grupa 3

Słowenia 1:0 Mołdawia

28' Bohar

Kosowo 1:2 Grecja

82' Berisha - 2' Limnios, 51' Siovas

Dywizja D

Grupa 1

Andora 0:1 Wyspy Owcze

31' Olsen K.

Malta 1:1 Łotwa

15' Nwoko - 25' (sam.) Guillaumier