US Open: Świątek odpada z turnieju po dobrym meczu

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 06.09.2020, 02:26

Iga Świątek poległa w starciu z Wiktorią Azarenką 4:6 2:6 i odpadła z wielkoszlemowego turnieju US Open. Polska tenisistka rozegrała dobre spotkanie, nawiązując momentami równorzędną walkę z bardziej utytułowaną zawodniczką, lecz ostatecznie Białorusinka okazała się zbyt mocna.

Iga Świątek miała dziś przed sobą piekielnie trudne zadanie w spotkaniu 3. rundy. Azarenka prezentowała ostatnimi czasy wyborną formę, triumfując w zeszłym tygodniu w turnieju Western & Southern Open, natomiast podchodząc do dzisiejszego meczu straciła zaledwie 7 gemów w poprzednich rundach US Open. Tenisistka pochodząca z Mińska była więc zdecydowaną faworytką, lecz Iga podjęła wyzwanie, nie mając nic do stracenia, gdyż sam awans do 3. rundy był dla niej życiowym sukcesem.

Zawodniczka pochodząca z Raszyna rozpoczęła mecz z wielkim animuszem, przełamując Azarenkę do zera w pierwszym gemie, a następnie wyszła na prowadzenie 2:0 po utrzymaniu swojego podania. Białorusinka odpowiedziała jednak bardzo szybko, wygrywając kolejne cztery gemy, uzyskując dwugemową przewagę. Iga zdołała jeszcze doprowadzić do wyrównania, lecz końcówka seta należała do Azarenki, która ostatecznie zapisała premierową partię na swoje konto 6:4.

Drugą odsłonę znów rozpoczęła lepiej Świątek, która, podobnie jak w pierwszym secie, przełamała przeciwniczkę do zera. Azarenka przetrwała napór polskiej tenisistki i wygrała kolejne trzy gemy, wychodząc na prowadzenie 3:1. 19-latka nie zraziła się takim obrotem spraw i odpowiedziała natychmiastowym rebreakiem, odrabiając straty. Niestety, w końcówce Białorusinka podniosła tempo gry, a Świątek zaczęła popełniać coraz więcej błędów, dzięki czemu to Azarenka zapisała na konto drugiego seta 6:2, wygrywając w całym spotkaniu 2:0.

Mimo, iż wynik wskazuje na stosunkowo łatwe zwycięstwo Białorusinki, to spotkanie było dość wyrównane. Iga Świątek momentami pokazywała się z bardzo dobrej strony, często pokazując fantastyczne zagrania, lecz w najważniejszych momentach zabrakło jej zimnej krwi. Azarenka potwierdziła natomiast swoją fenomenalną formę, zgłaszając poważne aspiracje do wielkoszlemowego tytułu.

W kolejnej rundzie Białorusinka zmierzy się z rozstawioną z "20" Karoliną Muchovą. Czeska tenisistka w dzisiejszym spotkaniu wyeliminowała Soranę-Mihaelę Cirsteę po trzysetowym boju 6:3 2:6 7:6(7).

Iga Świątek (POL) – Wiktoria Azarenka (BLR) 4:6 2:6