US Open: Kontaveit za mocna dla Magdy Linette

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 04.09.2020, 23:04

Po jednostronnym spotkaniu Anett Kontaveit pokonała Magdę Linette 3:6, 2:6 w lll rundzie wielkoszlemowego US Open. Estonka w kolejnym meczu zmierzy się z Naomi Osaką.

Faworytką starcia była rozstawiona z numerem 17. Estonka, która ma za sobą kilka pojedynków z reprezentantkami naszego kraju. Ostatni – z Igą Świątek z pewnością zostanie nam w pamięci na długo. Wówczas po emocjonującym boju pokonała warszawiankę 6:7, 7:5, 7:5 i awansowała do ćwierćfinału Australian Open. W poprzednim pojedynku Estonka gładko pokonała Słowenkę Kaję Juvan 6:4, 6:1. Wcześniej 24-latka z Tallina miała jednak trudności z przebrnięciem przez l rundę. Przegrała premierową odsłonę z Amerykanką Danielle Collins 5:7. Później zdołała odwrócić losy spotkania i wygrać dwa kolejne sety 6:2, 6:2.

Determinacja Kontaveit mogła być dużym zagrożeniem dla poznanianki. Magda ma za sobą dwa niebywale zacięte pojedynki z Australijką Maddison Inglis oraz Czarnogórką Danką Kovinić. W obu przypadkach Polka wygrała pierwszą partię, ale później jej koncentracja spadła na tyle, że drżeliśmy z obawą o jej porażkę. Choć Linette ostatecznie wyszarpała zwycięstwo, tym razem mogło być o wiele trudniej. Przed spotkaniem bilans rywalizacji obu tenisistek wynosił 3:2 na korzyść Magdy. Estonka z pewnością chciała jednak wyrównać rachunki.

Magda otworzyła spotkanie bardzo dobrze. Mocnymi i precyzyjnymi uderzeniami zepchnęła rywalkę do defensywy rozpoczęła od przełamania. Estonka szybko jednak zareagowała i zdołała odrobić straty. Z minuty na minutę poznanianka popełniała coraz więcej błędów. Grała falami i myliła się głównie w kluczowych momentach. W efekcie Kontaveit po raz drugi wygrała gema serwisowego Linette i objęła prowadzenie 4:1. Magda do samego końca próbowała wyrównać, ale nie wykorzystała na to kilku okazji. W konsekwencji przegrała pierwszą partię 3:6.

W kolejnej odsłonie gra Polki jeszcze się pogorszyła. Linette często popełniała niewymuszone błędy i została przełamana już w pierwszym gemie. Niedługo potem poprosiła o przerwę medyczną z powodu lekkiego dyskomfortu. Niestety pomoc fizjoterapeuty nie przełożyła się na lepszy wynik. Poznanianka została przełamana po raz drugi i przegrała 2:6.

Magda Linette – Anett Kontaveit 3:6, 2:6