Liga Narodów: remis w Niemczech! Gaya ratuje zespół w ostatniej minucie!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 03.09.2020, 22:49

Po wyrównanym spotkaniu Ligi Narodów w Stuttgarcie Niemcy zremisowali z reprezentacją Hiszpanii 1:1. Gola wyrównującego w ostatniej minucie doliczonego czasu gry strzelił Jose Gaya.

Po blisko 10 miesiącach na stadiony wraca reprezentacyjna piłka. Kibiców już na sam początek przywitał prawdziwy hit – starcie Niemców z Hiszpanami w ramach rozgrywek Ligi Narodów UEFA. W obu drużynach zaszły duże zmiany. Joachim Loew dał odpocząć uczestnikom finałów europejskich pucharów i nie powołał piłkarzy Bayernu Monachium oraz RB Lipsk. Szkoleniowiec „La Roja" zrezygnował natomiast z kilku gwiazd kadry na rzecz młodych debiutantów.

Spotkanie od początku było wyrównane. Dłużej przy piłce utrzymywali się Hiszpanie, ale gospodarze nakładali wysoki pressing. Choć rozgrywane akcje były dynamiczne, dość długo musieliśmy czekać na pierwszy strzał. Dopiero w 11. minucie do głosu doszli Niemcy. Świetnym uderzeniem głową popisał się Kherer, ale hiszpański bramkarz stanął na wysokości zadania i pewnie interweniował. Niedługo potem przed znakomitą okazją na gola stanęła ekipa gości. Koszmarny błąd w defensywie popełnili niemieccy obrońcy. Do piłki doszedł Rodrigo i stanął przed pustą bramką. Napastnik nie zdążył jednak uderzyć, bo futbolówkę spod nóg wybił mu golkiper gospodarzy. Po tej sytuacji Hiszpanie dość długo mieli problem z przedarciem się pod pole karne rywali. Dobrze zorganizowani Niemcy skutecznie zatrzymywali szarże bocznych obrońców i nie pozwalali zapuszczać się zbyt daleko pod własną „szesnastkę". Pod koniec pierwszej połowy tempo spotkania znacznie zwolniło. W ostatniej minucie ponownie przed doskonałą okazją do strzelenia bramki stanął Rodrigo. Tym razem napastnik doskonale przymierzył, ale Trapp popisał się wybitną interwencją nogą. W efekcie piłkarze obu drużyn zeszli do szatki przy bezbramkowym remisie.

Po wznowieniu gry znacznie lepiej na boisku prezentowali się Niemcy. Podopieczni Joachima Loewa przyspieszyli swoją grę i przeszli do ofensywy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 51. minucie Robin Gosens zagrał z lewej flanki do wbiegającego w pole karne Timo Wernera. Niemiec zwodził obrońców aż do bramki de Gei. Niepowstrzymany przez żadnego defensora mocno uderzył po ziemii. Hiszpański golkiper nawet nie ruszył do piłki, która zatrzepotała w siatce. Zaledwie minutę po tym zdarzeniu mogło być już 2:0. Po świetnym dośrodkowaniu Kroosa futbolówka odbiła się rykoszetem od piłkarza reprezentacji Hiszpanii. Następnie poleciała prosto między słupki. Przed samobójczym golem swojego kolegę uratował de Gea, który czujnie interweniował. Goście wciąż skupiali się na ataku pozycyjnym i nie podejmowali ryzyka. Niemcy postawili natomiast na agresywną grę z kontry, co przynosiło dużo lepsze efekty. Do kolejnej groźnej sytuacji doszli w 61. minucie piłka trafiła do Wernera, który na wślizgu uderzył jednak tylko w boczną siatkę. Hiszpanie po raz pierwszy w drugiej części gry do obiecującej sytuacji doszli w 71. minucie. Thiago znakomicie przymierzył zza „szesnastki", ale zaskoczyć nie dał się Trapp. W końcówce Niemcy lekko się zdekoncentrowali i wyraźnie zlekceważyli pojedyncze przebłyski rywali. Nieuwaga zemściła się w ostatniej minucie gry. Rodrigo Moreno precyzyjnie dośrodkował w pole karne. Do piłki dosięgnął Jose Gaya, który z najbliższej odległości wbił piłkę do siatki uderzeniem głową. W efekcie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 i podziałem punktów.

Niemcy – Hiszpania 1:1 (0:0)

Bramki: 51' Werner – 90+6' Gaya

Niemcy: Trapp – Kehrer, Suele, Can, Gosens – Ruediger, Kroos – Draxler, Gundogan (74' Serdar), Sane (63' Ginter) - Werner

Hiszpania: de Gea – Gaya, Pau Torres, Ramos, Carvajal – Busquets (57' Merino), Thiago Alcantara, Ruiz (80' Oscar Rodriguez) – Ferran Torres, Navas (46' Fati) - Rodrigo

Sędziował: Daniele Orsato (Włochy)

.....

Pozostałe wyniki:

Dywizja A

Grupa 4

Ukraina 2:1 Szwajcaria

14' Yarmolenko, 68' Zinchenko - 41' Seferović

Dywizja B

Grupa 4

Bułgaria 1:1 Irlandia

56' Kraev - 90+3' Duffy

Finlandia 0:1 Walia

80' Moore

Grupa 3

Rosja 3:1 Serbia

48' (k.), 81' Dzyuba, 69' Karavaev - 78' Mitrović

Turcja 0:1 Węgry

80' Szoboszlai

Dywizja C

Grupa 3

Mołdawia 1:1 Kosowo

20' Nicolaescu - 71' Kololli

Słowenia 0:0 Grecja

Dywizja D

Grupa 1

Łotwa 0:0 Andora

Wyspy Owcze 3:2 Malta

25' Olsen K., 87' Olsen A., 90' Olsen B. - 37' Degabriele, 73' Agius