Piłka nożna - U-19: towarzyski remis z Niemcami
wikimedia.commons

• Dodał: Adam Mroczek
  • Data publikacji: 03.09.2020, 17:00

Reprezentacja Polski do lat 19 zremisowała w towarzyskim meczu w Kaliszu z rówieśnikami z Niemiec - 1:1. Gola dla Biało-Czerwonych zdobył zawodnik Lecha Poznań - Filip Szymczak.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla podopiecznych trenera Jacka Magiery, bo już w siódmej minucie objęli oni prowadzenie. Filip Marchwiński został sfaulowany w polu karnym, zaś "jedenastkę" pewnym strzałem tuż przy słupku wykorzystał inny Lechita - Filip Szymczak. 180 sekund później, groźnym strzałem z dystansu odpowiedział Jan Thielmann, ale świetnie interweniował Kacper Bieszczad. W 20. minucie bliski drugiego trafienia był Szymczak, ale po sporym zamieszaniu w polu karnym nieznacznie chybił celu.

Po zmianie stron, kilka chwil po wznowieniu gry Niemcy wyrównali. Piłka trafiła do rezerwowego Mehmeda Aydina, a gracz Schalke 04 Gelsenkirchen potężnym uderzeniem zaskoczył polskiego bramkarza. Z minuty na minutę rywale się rozkręcali, lecz na ich drodze stawał świetnie dysponowany Bieszczad lub obramowanie bramki. Kolejne okazje marnowali Marvin Obuz, Enrique Perreira czy Luis Hartwig.

Na koniec meczu rozegrano konkurs rzutów karnych, w którym lepsi okazali się nasi zachodni sąsiedzi, wygrywając - 4:2.

Bramki: 7' (k.) Szymczak - 52' Aydin

Polska: Bieszczad - Bejger, Biegański, Iskra, Kozłowski (82' Ratajczyk), Marchwiński, Niewiadomski, Peda (85' Mosór), Rakoczy (82' Buksa), Szelągowski, Szymczak (56' Turski)

Niemcy: Atubolu - Schmidt (46' Aydin), Atemona (46' Lang), Calhanoglu (46' Obuz), Dardai (46' Beifus), Dirkner (46' Scott), Kehrer (46' Hartwig, 70' Borkowski), Lemperle (32' Knauff, 60' Perreira), Martel (46' Civeja), Nebel (46' John), Thielmann (46' Rohl, 70' Nankishi)

Żółte kartki: 44' Niewiadomski, 78' Rakoczy - 67' Aydin

Sędziował: Artur Aluszyk (Polska)

Adam Mroczek

Wielki fan sportu, a na portalu jego szef. Człowiek od pływania, żużla, piłki nożnej, a także biegów narciarskich, snowboardu i narciarstwa dowolnego. Rodowity torunianin, a prywatnie zagorzały kibic Liverpoolu FC oraz Apatora Toruń. Miłośnik podróży po Polsce i świecie oraz smakosz piwa.