US Open: pewne zwycięstwo Świątek!

• Data publikacji: 02.09.2020, 10:00

Po pewnym zwycięstwie w dwóch setach z Rosjanką Weroniką Kudermietową Iga Świątek awansowała do drugiej rundy turnieju singlistek na US Open. Teraz Polkę czeka starcie z grającą dzięki "dzikiej karcie" Amerykanką Sachią Vickery.

Iga Świąek nie miała najłatwiejszego losowania. Już w pierwszej rundzie 53. zawodniczka rankingu WTA podejmowała notowaną 11 pozycji wyżej Rosjankę Weronikę Kudermietową. Spodziewano się zatem wyrównanego spotkania, w którym trudno wskazać faworytkę.

Już w pierwszym gemie spotkania Świątek musiała wychodzić z opałów. Obroniła aż pięć break pointów, żeby ostatecznie po bardzo długim gemie, utrzymać podanie. Trudny, lecz skuteczny, początek dodał jej pewności siebie. Niedługo później to nasza reprezentantka przełamała na 3-1. Choć Rosjanka odrobiła stratę w siódmym gemie, to nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Kolejne dwa gemy znów należały do byłej mistrzyni juniorskiego Wimbledonu.

W drugiej partii to Kudermietowa rozpoczęła od tego, że z wielkim trudem, broniąc trzech okazji do breaka, utrzymała swój serwis. Nie miało to jednak dla losów spotkania takich skutków jak w poprzedniej partii. Choć kolejne gemy były zazwyczaj również wyrównane, to w najważniejszych momentach znacznie skuteczniejsza była Świątek. Dzięki temu prowadziła już 4-1 i mimo że później rywalka jedno przełamanie odrobiła, to set i tak zakończył się dokładnie takim samym wynikiem jak pierwszy.

Iga Świątek (POL) – Weronika Kudermietowa (RUS) 6-3 6-3