US Open: Linette z awansem do II rundy!

• Data publikacji: 01.09.2020, 00:15

Magda Linette pokonała w pierwszej rundzie wielkoszlemowego US Open reprezentantkę Australii Maddison Inglis - 6:1, 4:6, 6:4 i awansowała do kolejnej fazy tego turnieju.

Magda Linette udanie rozpoczęła US Open, bo od zwycięstwa nad Australijką Maddison Inglis. Już w pierwszym secie Polka pokazała wielką klasę, szybko wychodząc na pewne prowadzenie - 3:0. Kolejny gem padł łupem rywalki, ale był to jedyny urwany przez nią w tym secie.

Drugi set nie był już tak jednostronny. Zacięta walka na korcie trwała aż do stanu - 4:4, lecz wtedy końcówkę dużo lepszą miała Inglis i to ona ostatecznie triumfowała - 6:4, a o zwycięstwie miała zdecydować trzecia partia.

W niej, Magda objęła prowadzenie - 2:0, a później spokojnie kontrolowała poczynania na korcie, wygrywając ostatecznie - 6:4, zaś w całym spotkaniu - 2:1. Kolejną przeciwniczką Linette będzie reprezentantka Czarnogóry Danka Kovinić.