ATP Eastbourne: Matkowski i McLachlan z porażką

• Data publikacji: 26.06.2018, 20:05

Marcin Matkowski i Japończyk Ben McLachlan przegrali w pierwszej rundzie turnieju rangi ATP 250 w Brytyjskim Eastbourne. Do ćwierćfinału awansowali reprezentujący gospodarzy Ken i Neal Skupscy.

W pierwszym secie bracia Skupscy wyraźnie dominowali na korcie. Brytyjczycy co prawda raz stracili swoje podanie, jednak sami przełamywali 3 razy. Oddali parze polsko-japońskiej jedynie dwa gemy. Już po 27 minutach prowadzili więc 1-0 w setach.

W drugiej partii również zaczęli znacznie lepiej. Po kilkunastu minutach prowadzili już 4-1. Mieli jednak na koncie tylko jedno przełamanie i Matkowski oraz McLachlan zdołali straty odrobić. Decydujący dla losów seta był tiebreak. W nim bracia Skupscy wygrali pewnie 7-4. Dzięki temu to oni zagrają w ćwierćfinale turnieju w Eastbourne.

Marcin Matkowski/Ben McLachlan (POL/JPN) – Ken Skupski/Neal Skupski (GBR) 2-6 6-7(4)