Western&Southern Open: finał debla nie dla Świątek

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 29.08.2020, 12:00

Iga Świątek i Viktoria Kuzmova zakończyły rywalizację deblową w Nowym Jorku na półfinale.

Po dobrej grze i wyrównanym spotkaniu polsko-słowacka para przegrała z rozstawionymi z numerem 2. Amerykanką Nicole Melichar i Chinką Yi-Fan Xu 4:6, 7:5.

Pierwszy set rozpoczął się lepiej dla „polskiej pary", która przejęła inicjatywę i dzięki szybkim atakom wypracowała sobie szansę na przełamanie. Świątek i Kuzmova nie wykorzystały jednak żadnego z trzech break point'ów na 3:1. To widocznie je podłamało. Amerykańsko-chińska para dostrzegły moment słabości i to one wygrały podanie przeciwniczek, przełamując na 3:2. Do końca seta Melichar i Xu skupiały się głównie na własnym serwisie i nie pozwoliły rywalkom odrobić strat. W konsekwencji Iga i Viktoria przegrały 4:6.

Druga odsłona była pełna zwrotów akcji. Wyraźnie rozpędzone Melichar i Xu przełamały polsko-słowacką parę już na początku. Świątek i Kuzmova nie chciały jednak łatwo oddać meczu i walczyły do końca. Determinacja się opłaciła, bo „polska para" zdołała wyrównać na 5:5. Zmęczone jednak walką o podanie przeciwniczek Polka i Słowaczka nie były dość skoncentrowane i popełniły kilka błędów przy własnym, co oznaczało przegraną gema, seta i całego spotkania 4:6, 5:7.

Warto jednak wspomnieć, że półfinał Western & Southern Open to wielki sukces dla Igi Świątek. Polka doszła właśnie najdalej w historii swoich występów w deblu. Nawiązana współpraca ze Słowaczką na dłużej byłaby więc obiecującym krokiem dla obu Pań.

Iga Świątek/Viktoria Kuzmova – Nicole Melichar/Yi-Fan Xu 0:2 (4:4, 5:7)