Western&Southern Open: Świątek i Kuzmova w półfinale debla!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 26.08.2020, 22:49

Po bardzo wyrównanym spotkaniu Iga Świątek wraz z portnerką Viktorią Kuzmovą pokonały 6:1, 1:6, 10:7 reprezentantki Stanów Zjednoczonych – Jessicę Pegulę oraz Shelby Rogers. Tym samym wystąpią w półfinale turnieju w Nowym Jorku.

Trudno było jednogłośnie wskazać faworytki spotkania. Obie pary spisywały się do tej pory znakomicie i nie straciły ani jednego seta więc można było spodziewać się zaciętego pojedynku. Polka i Słowaczka w poprzedniej rundzie pokonały solidną parę – Asię Muhammad i Taylor Townsend, które przedtem zdążyły sprawić niespodziankę i wyeliminować duet rozstawionych. Amerykanki natomiast same trochę namieszały. W zaskakująco krótkim meczu gładko wygrały z turniejową „piątką" – Japonkami Shuko Aoyamą i Eną Shibaharą.

Pierwszy set od początku należał do Igi i Viktorii. Obie tenisistki nie miały problemów z wygraniem własnego podania i świetnie spisywały się w polu serwisowym. Ich zagrania były znacznie szybsze a do tego precyzyjne, co pozwoliło im zakończyć pomyślnie wiele wymian. Rywalki natomiast popełniały wiele błędów i nie radziły sobie z agresywnymi returnami „polskiej pary". W efekcie premierowa odsłona przebiegła bez większej historii i z dwoma break'ami na korzyść Polki i Słowaczki, które wygrały w zaledwie 21 minut - 6:1.

Kolejna partia była lustrzanym odbiciem poprzedniej. Tym razem wszystko wychodziło Amerykankom, podczas gdy polsko-słowacki duet stracił na pewności siebie. Pojawiły się proste błędy, spadł procent pierwszego serwisu, a rywalki były praktycznie bezbłędne. Świątek i Kuzmova straciły dwa podania i choć pod koniec partii udało się odrobić stratę jednego przełamania, Amerykanki ponownie zaatakowały i zdobyły trzeciego break'a. Tym samym set ponownie skończył się wynikiem 6:1, ale tym razem dla Peguli i Rogers.

W dogrywce obie pary wróciły na dobre tory. Mogliśmy oglądać wiele efektownych akcji pod siatką i przemyślanych ataków. Serwis stał na dobrym poziomie, ale nie był on czynnikiem decydującym, gdyż oba duety wielokrotnie dokonywały mini-break'ów. Ostatecznie jednak grę nerwów wytrzymały Świątek i Kuzmova, które w świetnym stylu zakończyły pojedynek - 10:7.
W półfinale polsko-słowacką parę czeka jeszcze trudniejsze zadanie. Stanie bowiem na przeciwko rozstawionych z „dwójką" – Amerykanki Nicole Melichar oraz Chinki Yi-Fan Xu.

Iga Świątek/Viktoria Kuzmova – Jessica Pegula/Shelby Rogers 2:1 (6:1, 1:6, 10:7)