Western&Southern Open: Hurkacz odpadł również z debla

• Data publikacji: 25.08.2020, 09:00

Hubert Hurkacz i John Isner przegrali w drugiej rundzie. W dwóch zaciętych setach po zwycięstwo sięgnął hiszpańsko-australijski duet Pablo Carreno Busta/Alex De Minaur. W pierwszej partii Polak i Amerykanin nie wykorzystali piłek setowych.

Spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla duetu złożonego z dwóch ponadprzeciętnie wysokich zawodników. Hurkacz i Isner zostali bowiem przełamani już w pierwszym gemie. Na szczęście byli w stanie doprowadzić do wyrównania. Przy prowadzeniu 6-5 mieli nawet piłkę setową przy podaniu rywali, jednak nie zdołali jej wykorzystać i losy seta rozstrzygnął tiebreak. Znacznie lepiej rozpoczęli Polak i Amerykanin. Prowadzili 6-4, co oznaczało dla nich kolejne dwie piłki setowe. Niestety znów zabrakło im skuteczności, a niewykorzystane okazje zemściły się. Ostatecznie to Carreno Busta i De Minaur wygrali w tym tiebreaku 8-6.

W drugiej partii to Hurkacz i Isner zdobyli breaka w gemie otwarcia. Później prowadzili już nawet 4-1 i mieli własne podanie. Niestety ponownie wypuścili doskonałą okazję z rąk. Od stanu 3-5 cztery gemy z rzędu wygrali Hiszpan i Australijczyk, awansując tym samym do ćwierćfinału.

Hubert Hurkacz/John Isner (POL/USA) – Pablo Carreno Busta/Alex De Minaur (ESP/AUS) 6-7(6) 5-7