Anna Plichta siódma na mistrzostwach Europy

• Data publikacji: 24.08.2020, 17:26

Dzisiaj rozegrano jazdę indywidualną na czas we wszystkich kategoriach na mistrzostwach Europy w Plouay. W elicie kobiet triumfowała Anna van der Breggen, a Anna Plichta zajęła 7. miejsce.

Już wcześniej pisaliśmy o świetnym występie w kategorii do lat 23 Marty Jaskulskiej, która zdobyła brązowy medal. Więcej TUTAJ. Wcześniej i później odbyły się zmagania w innych kategoriach. Wszyscy kolarze startujący w Plouay musieli zmierzyć się z pagórkowatą trasą o długości ponad 25 kilometrów.

Bardzo dobry wynik osiągnęła Anna Plichta. Mistrzyni Polski zajęła 7. miejsce ze stratą minuty i 44 sekund do Anny van der Breggen. Holenderka była dzisiaj bezkonkurencyjna. Drugą Ellen van Dijk wyprzedziła o ponad pół minuty. Podium uzupełniła Szwajcarka Marlen Reusser. Jej rodak okazał się najlepszy w zmaganiach elity mężczyzn. Stefan Kueng wygrał z czasem 30:18. Szwajcar pokonał o 17 sekund Francuza Remi Cavagnę oraz o 21 sekund Belga Victora Campenaertsa. Przemysław Kasperkiewicz był 22. ze stratą 3:24.

Wśród orlików triumfował Andreas Leknessund z czasem 30:58. Norweg wyprzedził Szwajcara Stefana Bisseggera oraz Belga Ilana van Wildera. W rywalizacji wystartowało dwóch Polaków, ale zajęli dalsze miejsca. Filip Maciejuk był 17., a Damian Papierski 28. Pod koniec drugiej dziesiątki uplasowali się nasi juniorzy. Mateusz Gajdulewicz zajął 18. miejsce, a Igor Sęk był 20. Na podium stanęli Czech Mathias Vacek, Niemiec Marco Brenner i Włoch Lorenzo Milesi. Wśród juniorek medale zdobyły Holenderka Elise Uijen, Francuzka Maeva Squiban i Włoszka Carlotta Cipressi. Polki nie startowały.