Medal Marty Jaskulskiej na mistrzostwach Europy

• Data publikacji: 24.08.2020, 14:05

We francuskim Plouay rozpoczęły się kolarskie mistrzostwa Europy. Brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas orliczek zdobyła Marta Jaskulska.

Tegoroczne mistrzostwa Europy miały odbyć się w Trentino, ale ze względu na pandemię koronawirusa zostały przeniesione do Plouay. Dzisiaj kolarze we wszystkich kategoriach rywalizują w jeździe indywidualnej na czas. Zawodniczki do lat 23 miały do przejechania ponad 25 kilometrów.

Do rywalizacji przystąpiły dwie reprezentantki Polski z grupy CCC-Liv - Aurela Nerlo oraz Marta Jaskulska. Druga z nich jest w bardzo dobrej dyspozycji. Kilka dni temu została wicemistrzynią kraju w czasówce elity, a wśród orliczek wywalczyła złoty medal. Właśnie Jaskulska przed mistrzostwami Europy była jedną z niewielu polskich nadziei na zdobycie medalu. 20-letnia Polka uzyskała dzisiaj słabszy czas jedynie od dwóch Niemek. Wygrała Hannah Ludwig (Canyon SRAM Racing) z wynikiem 35:53. Wyprzedziła ona o 25 sekund Franziskę Koch (Team Sunweb) oraz o minutę i 19 sekund Martę Jaskulską, która tylko o trzy sekundy wygrała z Eleną Pirrone. To nie pierwszy medal Polki na mistrzostwach Europy. Dwa lata temu również zdobyła brąz w jeździe na czas, ale w kategorii juniorek. Aurela Nerlo w dzisiejszej czasówce zajęła 12. miejsce ze stratą 2 minut i 22 sekund.