Stanisław Aniołkowski i Marta Lach mistrzami Polski

• Data publikacji: 23.08.2020, 17:27

Zakończyły się wyścigi ze startu wspólnego na mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym. W rywalizacji elity triumfowali Stanisław Aniołkowski i Marta Lach.

Wyścigi ze startu wspólnego na tegorocznych mistrzostwach Polski odbyły się w Kazimierzy Wielkiej. Ściganie miało miejsce na ponad 20-kilometrowej pagórkowatej rundzie. Mężczyźni w elicie i do lat 23 pokonali 8 okrążeń, co dało 196 kilometrów. Kobiety przejechały 5 rund, juniorzy o jedną więcej, a juniorki rywalizowały na dystansie 3 rund.

W początkowej fazie wyścigu elity mężczyzn zaatakował Szymon Krawczyk (CCC Development Team). W kolejnym ataku znaleźli się: Adrian Banaszek (Mazowsze Serce Polski), Łukasz Wiśniowski (CCC Team) i Mateusz Grabis (Voster ATS Team). Ale również ta akcja została skasowana. Następnie na atak zdecydowali się kolarze CCC Team - Kamil Gradek i Kamil Małecki. Po zlikwidowaniu tej akcji ruszyli Małecki, Wiśniowski i Alan Banaszek (Mazowsze Serce Polski). Na samotną próbę zdecydował się Małecki. Do kolarza CCC Team dołączył Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R). Dwójka została dogoniona dopiero na ostatnim kilometrze. Wszystko rozstrzygnęło się na finiszu z grupy kilkunastu zawodników. Wygrał Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team) przed Szymonem Sajnokiem (CCC Team) i Pawłem Franczakiem (Voster ATS Team). Siódmy w wyścigu elity był Szymon Krawczyk, który został mistrzem do lat 23.

Wyścig kobiet po finiszu z grupy wygrała Marta Lach. Zawodniczka CCC Liv wyprzedziła Katarzynę Wilkos (Mat Atom Deweloper Wrocław) i Łucję Pietrzak (Mat Atom Deweloper Wrocław). Tuż za podium uplasowała się Karolina Kumięga. Reprezentantka TKK Pacific Toruń była najlepsza wśród orliczek. W wyścigu juniorów najlepszy był Kamil Szymacha (LKS Basta Golczewo - SMS Toruń), a wśród juniorek wygrała Wiktoria Milda (ALKS Stal Grudziądz).