Za nami mistrzostwa Polski w kajakarstwie

• Data publikacji: 17.08.2020, 15:20

W weekend w Poznaniu odbyły się 83. mistrzostwa Polski w kajakarskim sprincie. W zawodach wystartowała czołówka polskich kajakarzy.

Do małej niespodzianki doszło w K1 na 200 metrów. Mistrzynią Polski została Katarzyna Kołodziejczyk. Zawodniczka CWZS Zawisza Bydgoszcz wyprzedziła o 32 tysięczne główną faworytkę Martę Walczykiewicz (KTW Kalisz). Podium uzupełniła Anna Puławska (KS AZS AWF Gorzów). Złoty medal na tym samym dystansie powędrował do Zawiszy także w dwójkach. Najlepsze były Dominika Włodarczyk i Helena Wiśniewska. Na 500 metrów w K1 medale zdobyły Anna Puławska (KS AZS AWF Gorzów), Justyna Iskrzycka (AZS AWF Katowice) i Beata Rosolska (UKS Kopernik Bydgoszcz). W dwójkach Puławska i Karolina Naja z KS Posnania Poznań niespodziewanie przegrały z Klaudią Cyrulewską i Martyną Klatt z Energetyka Poznań.

W C1 na 200 i 500 metrów nie miała sobie równych Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki). W dwójkach najlepsze były Katarzyna Szperkiewicz i Patrycja Mendelska (KS AZS AWF Poznań). Wśród mężczyzn cztery złote medale - na 200, 500, 1000 i 5000 metrów - zdobył Wiktor Głazunow (KS AZS AWF Gorzów). W K1 triumfował Paweł Kaczmarek. Zawodnik KKW Kraków wyprzedził Bartosza Grabowskiego (OKSW Olsztyn) i Jakub Stepuna (KS AZS AWF Poznań). W dwójkach Kaczmarek wygrał razem z Jackiem Piechem. Na 500 metrów najlepszy był zaś Przemysław Korsak (KS GPower Gorzów).

Pełne wyniki

Dzisiaj poinformowano o odwołaniu mistrzostw Europy, które były zaplanowane na połowę października w rumuńskim Braszowie. Tym samym mistrzostwa Polski w tym ubogim w zawody roku były bardzo ważnymi zmaganiami dla kajakarzy.