Kolejny tytuł mistrzyni Polski dla Mai Włoszczowskiej

• Data publikacji: 17.08.2020, 11:19

W Mrągowie zakończyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Złote medale w elicie zdobyli Maja Włoszczowska i Krzysztof Łukasik.

W weekend na Mazurach odbyła się kolejna edycja mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. Krajowe zawody mogły się odbyć pomimo pandemii koronawirusa. W normalnej sytuacji kolarze byliby już po rywalizacji na igrzyskach olimpijskich. W wyjątkowym czasie mistrzostwa kraju były bardzo ważnym testem formy dla kolarzy górskich. W elicie kobiet główną faworytką była oczywiście Maja Włoszczowska. Do pokonania było 6 okrążeń o długości 3,7 kilometra. Dwukrotna wicemistrzyni olimpijska pokonała trasę w czasie 1:25,33 i zdobyła 14. tytuł mistrzyni Polski. Zawodniczka Kross Racing Team wyprzedziła o ponad minutę Aleksandrę Podgórską (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) i o prawie 4 minuty Katarzynę Solus-Miśkowicz (KSM Trek Racing Team). Siódme miejsce zajęła Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski), która była najlepsza w rywalizacji do lat 23.

Panowie pokonali jedno okrążenie więcej i jeszcze 2,5 kilometra dojazdu. Niespodziewanie triumfował Krzysztof Łukasik (JBG-2 Cryospace). Na podium stanęli także Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) ze stratą 45 sekund oraz Filip Helta (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) ze stratą ponad minuty. Mistrzem do lat 23 został Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team). Wśród juniorów triumfowali Patrycja Zawierta (WKK Wieruszów) i Krzysztof Klimek (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team).